Follow me
0

Ošetření celulitidy v kosmetickém salonu – jak se zbavit celulitidy

Jak efektivně ošetřit celulitidu v kosmetickém salonu?
Triky a ověřené postupy profesionálních kosmetiček.

 

Kosmetičky pracují s efektivní koncentrovanou kosmetikou, která umí zacílit na konkrétní problém.

Celulitida přiláká každoročně do kosmetických salonů velký počet klientek. Hlavním obdobím je celé předjaří až do léta. Klientky chodí na opakovaná ošetření, která se většinou skládají z minimálně 5-6ti ošetření tak, aby celková kúra měla skutečně efekt a výsledek vydržel. Ošetření celulitidy bývá také ideálně doplněné o doplňkový prodej produktů pro domácí ošetření celulitidy a případně o přístrojové ošetření celulitidy v salonu. Profesionální ošetření celulitidy v salonech bývá velmi účinné a efektivní. Kosmetičky jsou školené, mají zkušenosti a používají stále novější a účinnější kosmetické profesionální produkty, které nejsou dostupné v běžné síti prodejen.

 

 Co je to celulitida?

Celulitida je dysfunkce vnitřní vrstvy pokožky vyznačující se  akumulací vody a tuku, která způsobuje alternace cév, žilního návratu a lymfatického systému. Celulitida postihuje 95% žen, obézních i štíhlých. U mužů se také vyskytuje, abdominální a lumbální, a nazývá se abdominální lipodystrofie. Vzhledem k tomu, že je “hormonálně rozdílná” nemá stejnou strukturu ani vzhled jako u žen, ale důsledky jsou stejné. Pokud se nezačne včas ošetřovat, má tendenci stávat se chronickou.

Celulitida má mnoho podob. Všechny její formy, stádia a projevy jsou důvod, proč řada klientek vyhledá odborné ošetření v kosmetickém, beauty nebo wellness provozu. Celulitida se ošetřuje jak v kosmetickém salonu tak ve wellness provozech. Zmírnění projevů celulitidy zapadá mezi kosmetická ošetření, ale cílené terapie jsou také i součástí wellness rituálů zaměřených na modelaci těla a zlepšení stavu kůže. Celulitida se ošetřuje speciální kosmetikou, ručními masážemi a také wellness přístroji.

Co pomůže na celulitidu?

Stav celulitidy ovlivní životný styl, například nadbytek potravin podporujících zadržování tekutin a špatný krevní oběh je důležitý faktor pro vznik celulitidy. Nedostatek pohybu omezuje a zpomaluje prokrvení.  Je důležité dodržovat pravidelný pitný režim, aby organizmus zbytečně nezadržoval tekutiny. Někdy je na vině i genetická dispozice.

Mezi nejúčinější ošetření zaměřených na ošetření celulitidy v kosmetickém salonu patří jednoznačně osvědčené trio, speciální účinná kosmetika, masáže a zábaly. Doporučuje se přiměřený pohyb a vyvážená strava.

 

Jak se zbavit celulitidy?

Do nabídky procedur na odstranění celulitidy se dá zahrnout řada jednotlivých ošetření a postupů. Základní kosmetická ošetření se dají doplnit dalšími metodami a možnostmi, například přístroji.

Výrobci a dodavatelé profesionální kosmetiky vycházejí kosmetičkám vstříc například tím, že pro ošetření sestavují předem připravené sety na míru pro každou klientku, včetně kosmetiky pro domácí ošetření. Šikovná kosmetička může ke kosmetickému ošetření celulitidy přidat různé formy ručních nebo přístrojových masáží, různé formy zábalů a bandáží. Postupovat tak, aby vyšla vstříc konkrétním potřebám své klientky.

Profesionální ošetření celulitidy

Úspěšné profesionální ošetření celulitidy je věcí dobré diagnostiky celulitidy. Zohledňuje se příčina vzniku celulitidy a její stádium. Podle toho se pak volí správné ošetření vhodnou kosmetikou. Pro různé typy celulitidy jsou vhodné určité účinné látky a složení přípravků se proto liší. Klientky sami by si v obchodě jen stěží koupili přesně to co potřebují, jednak zde opravdu účinné přípravky nenajdeme a chybí nám i odborná diagnostika.

Důležité je zvolit ten správný koktejl aktivních účinných látek a ingrediencí, které na celulitidu působí a také přemýšlet o správném postupu ošetření tak, aby byl výsledek skutečně efektivní. Léty prověřené jsou bylinné výtažky a aktivní přírodní zdroje, například kofein, zázvor, pepř, exotické rostliny … Objevují se ale i další složky, u nichž se laboratorně prokázalo, že působí na kůži, podkoží a celkový stav kůže. Například maliny. V kosmetickém průmyslu se využívají do přípravků na ošetření kůže, kromě toho, že krásně vypadají a skvěle chutnají, nabízí také významnou službu právě při ošetření kůže. Využívají se osvědčené látky, které podporují látkovou výměnu, detoxikaci a odvodnění. Mezi favority patří například pampeliška, artyčok nebo citrusy.

 

 

Hlavní příčiny celulitidy

špatný krevní oběh

– je potřeba stimulovat krevní oběh v tepnách, aktivovat žilní návrat, posílit stěny kapilár

♦ zadržování tekutin

– působí se na lymfatický systém, je potřeba dodržet pitný režim a vyloučit toxiny z těla, žilní lymfatické masáže dohromady s aktivními drenážními látkami budou mít fantastický účinek na redukci objemu

♦ tukové zásoby a nadváha ♦

–  je potřeba rozbourat, zmenšit, odstranit tukové zásoby

 

 

Cílené ošetření celulitidy
– účinné spa rituály pro dokonalou péči o klienta

Při ošetření je dobré si uvědomit, že celkové působen na klienta zvyšuje účinky ošetření. Působí se na tělo, duši i mysl. Stavy mysli přímo ovlivňují naše tělo, negativně nebo pozitivně. Emocionální stres může způsobit v našem imunitním systému pohromu. Úzkost, deprese a špatná nálada mění metabolismus a ovlivňují mikrooběh, čímž přispívají vzniku celulitidy. Úzkostné stavy stimulují sekreci nadledvin, které vylučují více kortisonu a prohlubují celulitidní poruchy.

Před samotným ošetřením partií postižených celulitidou se používají  koncentrovaná tělová séra, která obsahují účinný komplex látek a výtažků, jež pomáhají klienta v úvodu ošetření uklidnit a uvolnit. Při ošetření se dále může využít příjemná hudba a aromaterapie v prostoru.

 

Formy ošetření celulitidy – efektivní je profesionální ošetření v kosmetickém salonu

– ošetření podle ověřeného postupu

Při ošetření může kosmetička postupovat podle předem jasných a výrobcem profi kosmeticky daných ověřených postupů, – kosmetička používá předem připravené kosmetické sety, kde jsou připravené produkty na daný tip celulitidy, drží se přesně doporučeného postupu.

 

 

 – výběr správných produktů

Kosmetičky mají díky dodavatelům profi kosmetiky k dispozici silné a účinné produkty, které se dají vzájemně doplňovat a kombinovat tak, aby se efekt podpořil. Důležité je, aby kosmetička znala produkty a jejich působení a dokázala je tak v postupu ošetření využít. Nabízí jí to tu výhodu, že může vyjít vstříc individuálně každé klientce zvlášť.

 

 

– další možnosti

I vzhledem k vybavení svého salonu může kosmetička volit různé formy ošetření celulitidy, například když nemá salon sprchu, volí se například bandáže místo zábalů.

Kosmetické či beauty studio může klientce doporučit také přístrojové ošetření, zejména drenážní, které to kosmetické ideálně doplní.

 

 

– domácí ošetření

Důležitý je doplňkový prodej produktů určených k následné domácí péči. Je vhodné, když klientka pochopí, že výsledek stavu celulitidy může ovlivnit tím, že k salonnímu ošetření přidá další péči doma.

 

 

 

– spolupráce

Při boji s celulitidou může kosmetické studio také využít spolupráce s fitnesscentrem, doporučit klientce trenéra, který navrhne adekvátní pohybový program. Vhodná je také služba výživového poradce, který vhodně sestaví jídelníček a pitný režim, může do provozu pravidelně docházet, nebo naopak můžeme klientku doporučit do jeho centra. Klient každopádně má posílený pocit z toho, že kosmetičce na něm záleží.

 

Tipy na ošetření celulitidy
v salonech, beauty a wellness provozech

 

♦ Tělové bandáže

Jsou jednou z novinek posledních let, které si oblíbila řada kosmetiček i klientek. Dají se nabízet i v provozu, kde není k dispozici sprcha a klasické zábaly se nenabízejí.

Tělové bandáže pro ošetření celulitidy jsou efektivní, rychlé a spolehlivé. Bandáže se po vyndání ze sáčku namáčí v misce s teplou vodou, lehce se vyždímají a poté se klientce omotávají kolem těla – na zvolené partie. Po celkové proceduře se tělové bandáže opět sundají a klientka se nemusí vůbec sprchovat. Naopak „zbytky“ účinných aktivních látek si „odnáší“ s sebou na těle a ty mohou ještě nějaký čas na kůži pracovat, efekt doznívá i po proceduře. (kosmetika Arosha)

 

 

 ♦ Redukční anticelulitidní ošetření

Klienti, kteří přichází do salonů jsou stále náročnější a současně také informovanější, žádají účinné ošetření. Proto kosmetické společnosti rozšiřují svoji nabídku o přípravky a způsoby, jak bojovat proti celulitidě skutečně na úrovni. Stejně tak se rozšiřují i formy kosmetických přípravků, používají se účinné gely, emulze, ampule, dávkovací pumpičky, séra a oleje. Najdeme ale i přípravky, které alternují radiofrekvenci nebo ultrazvuk! V salonech se uplatňují masáže, zábaly a intenzívní kosmetické produkty.  více→

 

 

♦ Funkční oblečení  – BODY SCULPT – DESTOCK

Součástí nabídky salonů, wellness a spa jsou i moderní a funkční nadstavbové služby nebo produkty. Výborným a elegantním pomocníkem v redukci objemu a boji proti celulitidě jsou speciální šortky. Na tělo se nanese drenážní gel proti celulitidě, ráno i večer, pomocí masáže zespodu nahoru, ve směru cirkulace, až do úplného vstřebání. Poté se oblékají tyto speciální šortky na minimálně 8 hodin.

Ideální je nosit je po dobu sportování, kdy dojde k prohřátí a většímu účinku. v textilu šortek jsou mikrokapsle, které se aktivně uvolňují do pokožky během doby nošení. Aktivní látky tvoří kofein, karnitin, břečťan a listnatec ostnitý. Oblíbené a účinné látky, které intenzívně působí při boji proti celulitidě a modelaci těla a také při detoxikaci pokožky a i při odvodnění. (Skeyndor)

 

 

zdroj: připraveno ve spolupráci se společností Primavera, kosmetikou Skeyndor, foto archiv a Primavera

 

více: kosmetika www.Skeyndor.cz
www.facebook.com, staň se přítelem

 

Další články na odborném webu www.SPAwellnesss.cz

Profesionální kosmetika Skeyndor
Profesionální ošetření – spa rituály Skeyndor
Tělové bandáže
Drahé kameny ve wellness a spa – rituály

Kartáčování – pro krásnou pokožku
Redukční anticelulitidní ošetření v salonu

 

 

Kam dál?

Další články:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Peelingové saunové rituály – domácí sauna
Aroma koupele- magická energie z přírody
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech
Domácí wellness

Domácí sauna a saunování

 

Rubriky

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.