Follow me
0

Odborný veletrh bio kosmetiky a přírodní kosmetiky – Vivaness 2019

Úspěšné spojení krásy a přírody.
Nabídka z celého světa na jednom úžasném veletrhu.

Trend bio kosmetiky je trvalý a obraty v tomto sektoru rostoucí. 

Téma přírodní a bio kosmetiky spojuje spoustu lidí z celého světa, kteří se každoročně v únoru setkávají na veletrhu Vivaness v Norimberku.

Je zde pestré zastoupení firem, které nabízejí nejrůznější suroviny pro výrobu kosmetiky, výrobců tělové, dekorativní i pěstící, wellness a spa kosmetiky.

Pestré bývá i zastoupení aromaterapie, dětské a osobní péče a letos také dentálního oboru a péče o vlasy.  Samozřejmě jsou zde také distributoři produktů pro wellness a spa, nebo dodavatelé komponentů, obalů a další nabídky v tomto oboru. 

Veletrh doprovází někdy také destilace, míchání krémů či parfémů na míru, řada přednášek a letos třeba také ukázka výroby vonných tyčinek.

Každý rok se také objevují nové trendy a zajímavá témata. Řada výrobců kosmetiky právě zde uvádí své novinky. Některé se pak objeví ve speciální sekci veletrhu. Souběžně se také koná mezinárodní veletrh Biofach – veletrh biopotravin a bio zemědělství.

I zde se prezentují skvělé novinky, které oslovují i obor kosmetiky a to zejména z pohledu nutričně zajímavých surovin, super potravin a třeba proteinových prášků. Velké je zastoupení skvělých rostlinných olejů a sušených rostlin a bylin. Zde jsem například objevila esenciální olivový olej destilovaný metodou CO2.

 

 

 

Vivaness 2019 – aréna novinek v přírodní a bio kosmetice

Letos se prezentovalo celkem 284 firem z 41 zemí. Zajímavé byly například prezentace firem z Indie, Filipínských ostrovů a Srbska.

Lákavým sektorem veletrhu bývá tradičně koutek inovátorů, pavilon Breeze, kde se prezentují mladí a nadějní inovátoři v oblasti kosmetiky. Přináší zajímavé koncepty, témata a uchopení, myšlenky a filozofie na poli kosmetiky.

Často jsou to jednoduché a precizně zpracované produkty s ohledem na zdroj ingrediencí i formu zpracování obalů. V jednoduchosti je krása! 

Skvělé a profesionální zázemí veletrhu

Další perlou veletrhu Vivaness je Novelty Stand, místo, kde se návštěvníci setkají a seznámí s těmi NEJ výrobky a novinkami, přihlášenými také do soutěže o nejlépe hodnocené výrobky. 

Vivaness ale nenabízí pouze možnost prezentací novinek a zajímavostí, ale je také místem, kde se mluví o různých směrech, které se na trhu prosazují.

Letos  zde bylo velké téma probiotické přírodní produkty, oblast Nordic beauty  – produkty využívající  aktivní ingredience z arktických rostlin a zero-waste produkce (myšlenka uplatnění nulového odpadu).

Veletrh také doplňují odborné přednášky a kongresy, diskutuje se například o stále rostoucím zájmu o produkty z trvale udržitelných zdrojů. 

V rámci veletržní haly je i mini kavárna s občerstvením a několik míst, kde se mohu vystavovatelé s návštěvníky v klidu potkávat. Také zázemí kuchyňky s přívodem vody. Vše je tedy v jedné hale, pohodlně a prakticky vyřešené.

 

 

Jemná péče přírody s hlubokým účinkem

Letošní Vivaness byl v péči o tělo hodně zaměřený na zajímavé rostlinné zdroje z čisté přírody lesů a hor, luk a polí, méně znát byl sortiment exotický, ve srovnání s loňským rokem.

Zajímavé kombinace tvořily ingredience ze sibiřského cedru, mechy a jeřabiny spolu s přírodními kosmetickými másly (třeba bambucké). Receptury hodně doplňují rostlinné oleje a esenciální oleje.

Blahodárný les

Ucelená řada esenciálních olejů z jehličnanů vybízí k hluboké lesní relaxaci. Anglicky Forest bathing, německy Waldbaden je jeden z wellness trendů posledních let.

Procházky a relaxace v lese má blahodárné účinky na naše celkové zdraví a stále více wellness provozů takové programy zařazuje do svých pobytových balíčků. Roste i zájem o esenciální oleje destilované z jehličnanů, které se skvěle uplatní při relaxaci, meditaci i například při pobytu v saunách. 

 

 

To nejlepší pro péči o vlasy

Velmi bohaté bylo letos zastoupení firem, které nabízí péči o vlasy. K vidění byl široký výběr různých produktů, přírodních šamponů, produktů pro výživu a barvení vlasů, jejich posílení a kondici. Základem dokonalé péče jsou hlavně bylinky a esenciální oleje.

V šamponech se objevují osvědčené bylinky jako je třeba chmel nebo kopřiva, ale také divoké luční kvítí.

V oblasti barvení vlasů zde byla velká prezentace širokého sortimentu a to od zdrojů až po finální výrobky, vidět byla velmi pestrá paleta exotických rostlin pro barvení vlasů. 

 

 

Černé uhlí – bílé zuby

Letos se také více prezentovali produkty z oblasti dentální péče s různými aktivními přísadami a speciální péče o zuby.

Jsou to zajímavé receptury použité v pastách, ale i eko kartáčky zejména dřevěné nebo bambusové. V pastě na zuby určené k bělení najdeme například aktivní uhlí  charcoal) které se v dentální hygieně používá právě pro bělení zubů a v kosmetice zejména pro své detoxikační a čistící účinky.

 

 

Bio krása

Bio spotřebitelé žádají stále více bio produktů i v oblasti dekorativní kosmetiky.

Řasenky, rtěnky, make-upy, pudry,…. vše co je spojené s krásou a přitom používáme na rty nebo citlivé oční okolí je momentálně v hledáčku pozornosti spotřebitelů, kteří pro sebe chtějí to nejlepší a přitom se nechtějí vzdát širokého výběru.

Jde to. Krásné textury, dokonalé barvy a skvělý pocit ze zdravé dekorativní kosmetiky, to vše nabízí společnosti, které se věnují této oblasti. 

 

 

 

Dokonalá atmosféra veletrhu

Stejně jako každý rok i letos byl zážitek z prezentací a výstavních ploch vystavovatelů úchvatný. Stánky jsou mnohdy navržené a postavené tak, že se návštěvníci cítí jako v pohádce nebo v dokonalém wellness a mohou si veletrh užívat všemi smysly.

Z nabídky tu najdeme větší i menší společnosti. Krásná voňavá mýdla, spoustu aromaterapie v podobě esenciálních olejů a parfémů, kosmetiku koncipovanou podle principů TCM, ale také stánky s krásnými skleněnými obaly pro kosmetické produkty..

 

Trendem jsou vonné dýmy a vykuřovadla

Letošní pestrá nabídka vonné aromaterapie, krásné dekorativní kousky určené k pálení vonných směsí a také vtipné nádoby, které vypadají jako kořenky do kuchyně..

 

Muži v kosmetice

Zájem o čistě pánskou kosmetiku již několik let roste, po světě se otevírají wellness i kosmetické provozy, které se specializují na nabídku pouze pro pány. Je to o určitém přístupu, výběru ingrediencí i jiné nabídce. Prostředí víc než jen „přátelské“ k mužům.

Ti se ve svých wellness a beauty provozech cítí mnohem lépe než v těch, kde jde hlavně o dámy. Obraty v sektoru pánské kosmetiky prý porostou stále rychleji a do roku 2020 se prý očekává 30% nárůst.

Mít svoji kosmetiku je pro muže stejně přirozené jako obléci si svůj oblíbený kabát a vyrazit ven, jak říká jeden mladý inovátor v pánské kosmetice, který letos se svými produkty pro pány vystavoval v sekci mladých a nadějných talentů..

 

 

Spousta novinek a zajímavostí

Ještě malá zajímavá tečka na závěr. Když je pro vás složení výrobku důležité a výrobce vám vyjde vstříc, složení najdete na přední straně lahvičky…

 

 

Text a foto: Jiřina Kopřivová

 

Podrobněji o veletrhu Vivaness zde :  Vivaness 2018

 

 

 

Kam dál?

 Akce, pozvánky, školení, konference

 

Další články v rubrice Bylinky a koření

 Aura parfémy
Květinové vody – hydroláty/hydrosoly – jaké jsou pravé květinové vody? 
Vykuřovadla a vykuřování, jak čistit prostor, nový směr v aromaterapii, jak vykuřovat pomocí bylinek?

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví
Bylinky na bolest hlavy

 

Další články domácí wellness:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech
Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

                                             

 

Wellness interiéry

 
Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 

                                            

 

Další články – sauny a saunování

Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Fotogalerie domácí sauna – inspirace
Hamam lázně a procedura
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie
Peelingové saunové rituály – pro domácí sauny
Domácí wellness

 

 

Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Wellness

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.