Follow me
0

O Týden saunování je opravdu velký zájem, lidé se v sauně rádi baví a saunová centra mají vyšší návštěvnost

Týden saunování – to není jen kampaň
na podporu zdravého saunování,…

pavel-hofrichter-wellness-sLetos probíhá již pátý ročník Týdne saunování. Otcem této myšlenky je Pavel Hofrichter, zakladatel České saunové asociace.

Co je cílem této kampaně a proč by se do ní měla saunová centra zapojit?

Vždy na přelomu října a listopadu je již znát, že podzim útočí na naši imunitu i náladu, vzápětí přijde zima. Začíná čas, kdy lidé opět začínají chodit do sauny a více si saunování užívají. V teplé sauně podpoříme imunitu, zaženeme chmury a špatnou náladu, ochutnáme něco dobrého a zažijeme krásné divadlo. Právě teď se odhalují nové a lákavé nabídky jednotlivých saun a saunových světů. Proto i na toto období připadá akce Týden saunování.

Cílů a směrů, proč se této akci věnujeme, je více.  Týden saunování je zajímavý pro ty, kteří do sauny chodí i pro ty, kteří saunu provozují.

Zajímavosti pro návštěvníky saun
a osvěta zdravého saunování

saunove-ceremonialy-kosmetiSaunování rozhodně patří ke zdravému životnímu směru. Saunování během podzimu a zimy nabízí prostor, kde můžeme čerpat energii a pohodu.    Saunování doplňuje aktivity, které každý z nás má různě poskládané a které se podílí na tom, že jsme fit,  které pro sebe děláme, abychom byli zdraví, v pohodě a měli dobrou náladu.

Týden saunování je pozvánkou pro ty, kteří do sauny chodí pravidelně, objevit nové možnosti, zjistit, jaké jsou kde saunové nabídky, vyzkoušet sauny v okolí, které mají zajímavý program a netradiční nabídku.

sauna-kosmetika-samui-spaCílem je také mířit na ty, kteří do saun chodí jen občas. Protože pravidelné saunování v tomto období má opravdu velký přínos pro organismus. Na řadě míst probíhají různé přednášky a diskuze, představení nových možností jak se aktivně a dobře saunovat. Hodně příležitostí je i pro celé rodiny, s malými dětmi, kterým se dává stále větší prostor si saunování vyzkoušet, objevit jeho přínos a naučit se správně saunovat.

A do třetice cílíme také na ty, kteří do sauny nechodí, protože je to do teď nějak zvlášť neoslovilo, nebavilo je to. Snažíme se bořit mýtus, že saunování je nudné, znamená sedět v sauně a potit se, nic víc. Naopak dnes se saunování dostává do úplně jiné roviny. Po zhruba deseti letech, kdy saunování u nás procházelo výraznou proměnou, přicházejí do saun nové trendy, zejména ze zahraniční. Saunování zde není jen o pocení, ale je možné zažít i něco zajímavého, vyzkoušet saunovou kosmetiku, účastnit se saunové show.. možností jak si saunu užít je dnes hodně.

saunovani-saunafestsaunafest-saunovani-zazitkyceremonialy-v-saune-dekorac

Práce saunérů je náročná a chceme ji blíže představit

sauna-ceremonial-v-sauneV rámi akce Týden saunování se také snažíme přiblížit práci profesionálního saunéra, která je velmi zajímavá, ale nelehká. Snažíme se vysvětlit, co vše v sauně dělá, co umí a co nabízí. Je to velmi těžká a namáhavá práce, většina saunérů ji ale dělá s nadšením a celým svým srdcem.

Profesionální saunéři jsou pro návštěvníky saun průvodci, kteří připravují program, saunové ceremoniály, saunovou kosmetiku, občerstvení. Usnadňují pobyt návštěvníkům v saunách a dohlíží na to, aby každý věděl co má dělat a jak. Jsou zde kdykoliv k dispozici,  aby se každý v sauně  mohl kdykoliv na něco zeptat a poradit se.

Saunér například 5 x denně dělá 10-15 minut saunový ceremoniál v sauně, kde ve vysoké teplotě aktivně účinkuje a stará se o účastníky ceremoniálu. To obnáší polévání horkých kamenů, mávání ručníkem  – rozhánění horkého vzduchu po celé sauně, nabídku saunové kosmetiky. Během saunového ceremoniálu plní i funkci animátora, tančí, používá různé rekvizity, a to je velmi náročné na kondici saunéra.

 

 

 Provozovatelé saun oceňují nové návštěvníky

sauny foto (17)Cílem je také přivést do všech saun po republice další návštěvníky. Oslovit zejména ty, kteří zatím saunování neobjevili, z mnoha důvodů.

Tím hlavním bývá, že je klasické saunování moc nebaví. Stále si řada lidí představuje, že saunování je taková ta nuda, sedím v sauně a potím se, což dnes již neplatí. Proto chceme ukázat, že saunování je spojené se zážitky, dobrou náladou, setkávání se s přáteli, s různými eventy a akcemi v saunách.

Saunové ceremoniály získávají nové návštěvníky, i ty, kteří by jinak do sauny nechodili, protože tohle saunování je pro ně zajímavé.

esence-do-sauny-kosmetika-aChodí více i rodiny s dětmi, ze kterých se pak časem stávají pravidelní návštěvníci, věková skupina těch, kteří chodí do sauny se rozšiřuje.

Tam kde dříve chodili zejména štamgasti, kteří jsou často ve vyšší věkové skupině, tam se dnes díky zážitkovému saunování objevují další skupiny klientů.

Rodiny s dětmi a mladší klienti, kteří si často oblíbí svého saunéra, který je zaujme a za kterým se vracejí, třeba i cestou z práce, kdy nevynechají svůj oblíbený saunový rituál a zajdou si na svůj oblíbený saunový ceremoniál. Získávají klienti i saunová centra..

 

 

Dnes již hovoříme o zážitkovém saunování

parní-sauna-bio-sauna-aroma-saunaZážitkové saunování je saunování, které lidem přináší určitý zážitek, není to jen nudné sedění v sauně a pocení, je to saunování s obsluhou.

Profesionální saunér se o návštěvníky během saunování aktivně stará, doprovází je při pobytu v sauně a připravuje pro ně program.

Dnes již rozdělujeme zážitkové saunování na  několik variant:

saunove ceremonialy aroma do sauny (6)Tradiční saunové ceremoniály, pod tím si můžeme představit například to, že saunér vchází do sauny a polévá horké rozpálené kameny vodou, do které přidal nějakou voňavou saunovou esenci. Krásně to syčí a z kamen jde pára. Ten efekt je pak takový, že se výrazně zvyšuje vlhkost v sauně, ale ne teplota. Vlhkost ale zvyšuje pocit teploty,  pocitově je návštěvníkům více horko. Při zvyšování vlhkosti jde v sauně horký vzduch  nahoru ke stropu sauny a saunér pomocí ručníků tento vzduch rozhání vířením – máváním ručníku po celé sauně. Horký vzduch pak může vířit i na samotné návštěvníky sauny a ty okusí tepelný náraz.

Při saunování toto probíhá zhruba 3x a saunér může při polévání měnit saunovou vůni, vybírá esence na polévání kamenů a tyto vůně působí po celé sauně příjemně na návštěvníky v celém prostoru sauny. Při každém jednotlivém polévání saunových kamenů se může používat jiná esence a společně pak vytváří příjemnou atmosféru díky mísícím se vůním.

Další formou pro saunové ceremoniály jsou moderní saunové show. Je forma saunového ceremoniálu s příběhem. Saunér sladí do příběhu další rekvizity a pomůcky. Saunové show mají různé, lákavé názvy. Během celého ceremoniálu se používají různé efekty, světelné, hudební a další.

bylinky-sauna-sul-peelingtibetske-misy-wellness-saunpeeling-saunova-kosmetika

Další saunové ceremoniály jsou meditační a relaxační ceremoniály, které bývají delší a dělají se v saunách s nižší teplotou: Používají se například tibetské mísy nebo příjemná klidná hudba. Cílem je vytvořit příjemné prostředí v sauně. Tento saunový ceremoniál bývá méně intenzívní, více se zaměřuje na pohodu a relaxaci v sauně. Vybírají se vhodné vůně do sauny, sauna  během ceremoniálu krásně voní.

Beauty procedury a peelingy v sauně, saunové ceremoniály, které využívají saunovou kosmetiku, med v sauně, solný peeling v sauně. Zejména mezi ženami jsou velmi oblíbené. Tyto saunové ceremoniály probíhají i v zajímavém prostředí, například v herbal sauně (bylinná sauna) nebo v páře.

sauny ceremonial aquapalace saunovy svet (8)Pro beauty saunové ceremoniály se používají další  zajímavé saunové produkty jako jsou jíly v sauně, jogurt v sauně. Je to zajímavé, zážitkové a blahodárné pro pokožku.

Další formou zážitkového saunování jsou speciální saunové ceremoniály ve formě eventů a různých speciálních akcí, například saunový ceremoniál  při svíčkách, pod oblohou, noční saunování a tyto eventy mají ještě další zajímavé podoby. Zapojují se zejména venkovní prostory, panoramatické prostory.

Týden saunování je stále oblíbenější akcí, do které se zapojuje stále více provozů. Lidé mají úžasnou příležitost vyzkoušet si něco nového, netradičního a navštívit různé sauny a porovnávat, vybírat a hlavně si užívat akcí, které jsou pro tento čas připravené.

Program Týdne saunování 2015 najdete ZDE.

 

Kam dál?

Co je to saunový ceremoniál?

Sauna Herbal Cup 2015 – Zážitkové saunování a saunové ceremoniály té nejvyšší úrovně

Akce, pozvánky, školení, konference –

Týden saunování informace

 

Další články o saunování – sauny a saunování

 – sauny a saunování, domácí sauna

Domácí sauna – jak vybrat saunu domu?
Jaké dřevo do sauny?
Stavba sauny – důležitá je izolace sauny
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení sauny kameny, kámen v sauně
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně – solné panely
Fotogalerie  sauna – inspirace – suna doma a luxusní sauny
Hamam lázně a procedura – co je to hammam?
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie – světlo do sauny
Jak vybrat dveře do sauny?

 trendy v sauně – zážitky v sauně, ceremoniály

ceremonial sauna bylinky aromaMetličkování v sauně – větvičky v sauně, jak je používat?
Saunový ceremoniál – jak probíhají ceremoniály v sauně?

Saunování v těhotenství – saunování prospívá těhotné i porodu
Těhotná v sauně, na co se maminky ptají?
Mrazivá sauna – kryosauna – léčba mrazem
Saunování dětí – děti v sauně
Zážitkové saunování -nové trendy v saunování

Práce saunéra – profesionální saunér a jeho role v sau

  saunová kosmetika – aromaterapie do sauny

aroma-koupele-wellness-a-spPeelingové saunové rituály – kosmetika do sauny– peeling do sauny
Aromaterapie do sauny – vůně do sauny a esence do sauny, jaké zvolit?
P
řírodní kosmetika do sauny – péče během saunování

 

 

 

Další články:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

                                             

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa

 

 

 

Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness, wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaven, wellness doma,

Wellness vybavení, wellness vybaveni, vybavení wellness, vybaveni wellness, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybavení do wellness, vybaveni do wellness, spa vybavení, spa vybaveni, vybaveni spa, vybavení spa, vybavení do spa, vybaveni do spa, vybavení pro spa, vybaveni pro spa, spa wellness vybaveni, spa a wellness vybavení, spa a wellness vybaveni, vybavení pro wellness centrum, vybaveni pro wellness centrum, vybavení domácí wellness, vybaveni domaci wellness, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybavení do wellness doma, vybaveni do wellness doma, wellness doma vybavení, wellness doma vybaveni, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybaveni soukrome wellness, soukrome wellness vybaveni, vybavení pro soukromé wellness, vybaveni pro soukrome wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy,  aromaterapie aroma terapie ve wellness, aroma, esencialni oleje ve wellness, vune ve wellness, rostlinne oleje ve wellness, wellness kosmetika, kosmetika wellness spa kosmetika, wellness procedury, zahradni wellness, wellness na zahrade, Trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy, bylinky ve wellness herbal spa, wellness bylinky, aroma koupele, bylinne koupele, bylinky, tinktury, maceraty

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny, Sauna domu, sauna doma,

 Spa Spa, day spa, destination spa, resort spa, spa wellness, exkluzivni spa, spa hotel, hotel spa, spa péče, spa, spa centrum, hotel spa, spa hotel, destination spa, day spa, hotelové spa, spa v hotelu spa koncept, spa kosmetika, spa interiery, interiery spa, spa design, spa dekorace, dekorace do spa, dekorace pro spa, wellness a spa, spa a wellness, home spa, domácí spa, soukromé spa, domaci spa, soukrome spa,

 sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

Sauna  Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, sauna doma, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny, Sauna domu, sauna doma,

Finska sauna: Sauny na míru, sauny na miru, sauna na miru, sauna na míru, atypicke sauny, Atypické sauny, atipycká sauna, atypicka sauna, izolace sauny, izolace do sauny, sauna izolace, izolace pro saunu, Sauna.cz,  SPU- Sauna-satu, Kingspan, izolacni material do sauny, izolační materiál do sauny, desky do saun izolace, účinky sauny děti v sauně, těhotné  saunování doma, deti v saune, děti v sauně, saunování saunovani ucinky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.