Follow me
0

Největší termální lázně v Německu – stále více oblíbené u českých hostů

Čeští hosté objevují bavorské
termální lázně – 12.000 čtverečních metrů vodní plochy.

Počet českých hostů zde vzrostl za posledních pět let o 500 %. Lázně Bad Füssing v Bavorsku je dnes nejoblíbenější destinací lázeňských rekreantů a hostů hledajících wellness v Bavorsku. Zvláštním lákadlem je 12.000 m2 rozlehlý termální areál a velkolepá wellness oáza „Saunahof“.

Bad Füssing v Dolním Bavorsku je vlajkovou lodí mezi všemi bavorskými lázněmi a může se pochlubit největším počtem hostů, kteří zde nocují. „Tajemství“ úspěchu: vlastnosti místní léčivé vody, světoznámé svými účinky – a obzvláště příznivé ceny v nejrozsáhlejším termálním areálu Německa.

Největším lákadlem v Bad Füssing jsou jistě světově proslulé termální prameny. Vyvěrají zde z tisícimetrové hloubky o teplotě 56 °C a obsahují zvláštní druh sulfidu síry, který má výrazné účinky při léčbě onemocnění kloubů. Tato mimořádná léčebná vlastnost termální vody v Bad Füssing a jedinečné složení jejích účinných látek je cítit při každé termální koupeli.

 

Podle studie vypracované Institutem pro výzkum přírodních léčiv vykazuje více než 70 procent hostů s kloubním onemocněním výrazné zmírnění bolestí a poměrně značné zlepšení pohyblivosti kloubů, problémů s páteří, revmatických onemocnění a mnoha dalších neduhů dnešní doby.

Jedním z důvodů rostoucí obliby lázní  Bad Füssing u českých hostů jsou také příznivé ceny. Celodenní vstupné do předních bavorských lázní stojí v průměru 19,50 Eur.

Jednodenní vstupné do všech termálních bazénů v rámci jednoho ze tří lázeňských komplexů se dá pořídit v Bad Füssing však již od 12,50 Eur.

Hosté zde přitom za své peníze získají opravdu kvalitní služby: například mají na výběr mezi 100 terapeutickými, relaxačními a pohybovými bazény a koupelemi, které jim termální areál o celkové rozloze 12.000 čtverečních metrů vodní plochy nabízí.

Dalším důvodem je i snadná dostupnost Bad Füssing z Čech, od česko-bavorského hraničního přechodu Strážný-Philipsreut je to do Bad Füssing pouhých 87 kilometrů, což je jen hodinku pohodlné jízdy autem.

 

  Obrovské wellness lákadlo v Bad Füssing – Saunahof – okouzlující svět saun a saunování

Dalším lákavým prvkem lázní v srdci bavorské golfové a termální oblasti je rozhodně Saunahof, velký saunový komplex. Vysoce moderní zážitkový sauna-areál s mnoha zajímavostmi, v prostředí zrekonstruovaného 200 let starého selského statku. Saunu v takové podobě a rozsahu nikde jinde v srdci Evropy nenajdete.

Saunahof hýčká své hosty ohromujícím saunovým světem, zasazeným do historické atmosféry 200 let starého selského statku, rozmanitou nabídkou sauny v různorodých variantách, více než 3000 metry čtverečními venkovní plochy, ochlazovacím bazénem s vodopádem a termálním zážitkovým bazénem.  (podrobnosti o Saunahofu zde)

 

Bad Füssing – účinkuje, pomáhá a léčí. S mocí tří termálních komplexů.
Z malé osady – světové lázně

Neomezené možnosti vodní zábavy – nejrozlehlejší termální areál v Evropě Bad Füssing v bavorské golfové a termální oblasti.

12.000 metrů čtverečních celkové vodní plochy, rozdělené do více než 1000 terapeutických, pohybových a relaxačních bazénů poskytuje mnoho prostoru pro účinné ozdravné kůry a uvolňující wellness dovolenou.

Lázně tvoří tři velké komplexy, které lze samostatně navštívit, součástí každého je venkovní vodní plocha, vnitřní bazény, wellness, sauny a další možnosti například fitness, beauty, aj.

Tyto tři komplexy jsou od sebe v rámci městečka velmi dobře a rychle dostupné. Jsou to: původní a první vrt Therme 1, druhý komplex – Europa Therme byl vybudován u druhého vrtu, u  nejmladšího (soukromého) vrtu vznikl soukromý komplex Johanessbad Therme.


  • Lázně v datech

Bavorský ropný průmysl zde vrtal v letech 1937/38.
1947    se začal využívat 1.veřejný bazén a první koupací vany
1953    lázeňský institut potvrdí léčebnou sílu vody
1955    založení soukromé společnosti „Thermalbad Füssing GmbH“
1957    Therme 1: byl postaven původní kulatý bazén se stříkající houbou, který je v lázních do dnes
1953    lázeňský institut potvrdí léčebnou sílu vody
1955    založení soukromé společnosti „Thermalbad Füssing GmbH“
1957    Therme 1: byl postaven původní kulatý bazén se stříkající houbou, který je v lázních do dnes
1961    Otevření obecného lázeňského domu
1963    2. vrtání: stát Bavorsko
1964   3. vrtání: manželé Zwick
1969    Füssing se stává „lázněmi“
1974    Více než 1 mil. Noclehů

 

  • lázně dnes:

7.370 obyvatel
470 pronajímatelů
14.600 lůžek pro hosty
3 kliniky
40 lékařů, 120 fyzioterapeutů a masérů

  • V roce 1988 (= rekordní rok) měli lázně 3,2 mil. noclehů s průměrným pobytem 20,7 dní,90% tvořily lázeňské pobyty
  • V roce 2012 měli lázně 2,57 mil. Noclehů, průměrná délka pobytu 8,9 dní,85 %  tvořily soukromé pobyty

 Fotogalerie Bad Fussing zde

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.