Follow me
0

Moc versus Síla – knihy Davida Hawkinse

Úžasné knihy – ti správní průvodci na naší cestě
v ten správný čas

Pro mnohé z nás je rok 2018 plný změn, rok přelomový nebo vývojově výrazný, který nás nenechává moc v klidu a nutí nás řešit, měnit, posouvat se, otevřít oči, vnímat,….
Každý to máme trochu jinak a přitom všichni tak trochu stejně a rok 2019 také určitě mnohé nabídne a přinese. Na naší cestě se nám vždy hodí někdo, nebo něco, co nás může provázet, nabízet pomocnou ruku, nový prostor, pochopení a možnosti nového pohledu, nebo jeho rozšíření. Je mnoho knih, které jsou pro naši cestu důležité, nápomocné a některé jsou velmi významné.. 

Ten správný parťák pro dlouhé večery, kterými společně proplujeme k lepšímu a výraznějšímu jaru, hlavně na té osobní rovině

Jednou z nich je kniha Moc versus síla, která poté, co v Čechách vyšla, se po ní tak trochu zaprášilo a dlouho byla žádanou ale nedostupnou. Nedávno vyšla znovu a po ní následovaly další úžasné knihy tohoto skvělého autora. Určitě se vyplatí v nich zalistovat a nechat se vést…

Knihy Davida Hawkinse jsou skvělé do každé knihovny, kde mají rozhodně své čestné místo, a jsou také skvělým dárkem pro naše blízké, u nichž víme, že hledají odpovědi na své otázky či ty správné otázky právě objevují a nebo jsou na cestě za „lepším“ Já. 

„Kdo, Co a Proč jsem…”

A právě v době, kdy dny se krátí a večery prodlužují, můžeme podzimní a zimní čas využít a najít si nového společníka na cestu k lepším dnům.  Pomoci sobě i druhým knihou od Davida Hawkinse je výzva!  Po otevření se při knize Moc versus síla by měla přijít do rukou čtenáře kniha Vzestup po úrovních vědomí, která nabízí způsob jak na to a je praktickou příručkou. A pak ty další úrovně v dalších knihách, objevujeme třeba –  co je pravda? Je dobré vědět, kam se obrátit a jak můžeme nacházet a vytvářet jiný svět. 

 

MOC VERSUS SÍLA
Člověk si myslí, že žije díky silám, které má pod kontrolou,

ale ve skutečnosti je ovládán mocí z netušených zdrojů, nad níž nemá kontrolu žádnou. Během dvaceti let Hawkins dokázal analyzovat celé spektrum úrovní lidského vědomí a vytvořil fascinující mapu geografie lidských zkušeností. Tato anatomie vědomí vytváří profil celého lidského druhu, umožňující provést úplnou analýzu emocionálního a duchovního vývoje jedinců, společnosti a rasy.

 

 

 

 

VZESTUP PO ÚROVNÍCH VĚDOMÍ​

​Lidské vědomí se může nacházet na různě vysokých úrovních.

Dr. D. Hawkins, který zažíval pokročilé stavy vědomí již od dětství a pojmenoval je podle subjektivních prožitků, které na každém stupni převládají, a podle energie jejich pole jim přiřadil číselné hodnoty od jedné do tisíce (kde 1000 označuje, stav nejvyšších avatarů, Krišny, Zarathuštry, Buddhy a Ježíše Krista). 

Popisuje, jakým způsobem se na různých stupních vědomí chová lidské ego a jak se projevují jeho přirozená omezení. Dává praktické rady, jak můžeme na jednotlivých úrovních překonat s nimi související bloky, a tak každou z nich postupně transcendovat a připravovat se na pokročilé stavy vedoucí až k Osvícení. Kniha tedy není jen analýzou, ale především praktickou příručkou.

 

 

 

PRAVDA versus NEPRAVDA

Co je pravda?

Výzkum vědomí dr. Hawkinse ukázal, že pravdivost závisí nejen na obsahu, ale také na souvislostech, v nichž se tento obsah nachází. Pravda je relativní hodnotou, která já dána svým vztahem k absolutní konstantě. Měli bychom tedy spíše hovořit o úrovních pravdivosti, jež jsou vyjádřitelné na stupnici, zahrnující veškerý život se všemi jeho projevy napříč celými dějinami. Úzce souvisí s úrovněmi vědomí, jež lze měřit pomocí svalového testu.

Skupiny výzkumníků pod vedením dr. Hawkinse provedly statisíce měření nejrůznějších oblastí lidského počínání, a jejich výsledky, jichž je toto dílo plné, jsou místy znepokojivé či provokativní.

Kniha nabízí hluboký filozofický pohled na pravdu, zpřístupňuje její poznávání a především čtenáře povzbuzuje k lásce k pravdě a pravdivosti, která sama je předpokladem nejvyššího poznání.

 

 

VŠEVIDOUCÍ JÁ

Kniha Vševidoucí Já popisuje a vysvětluje pokročilé stavy vědomí a cestu duchovního Osvícení. Obsahuje také rozhovory, které dr. Hawkins vedl s duchovními žáky z celého světa. Výborně popisuje nástrahy lidského ega a roli karmy, nelinearitu a „nedualitu“ tedy oblasti, kde se pokročilé stavy vědomí odehrávají.

Šlo by ji přejmenovat na „Příručku na cestě za osvícením pro západního člověka“.

Výklad dr. Hawkinse vás inspiruje k tomu, abyste se chtěli stát lepšími lidmi a přínosem pro celé lidstvo. Je doporučeníhodná pro každého, v kom osvícení vzbuzuje byť jen pouhou zvědavost. Jak pravil Buddha: „Zrodit se jako člověk je vzácné, vzácnější je slyšet o  osvícení, a  ještě vzácnější je, za osvícením se vydat.“

Kniha vychází koncem listopadu roku 2018

 

Sir David R. Hawkins, M.D., Ph.D.,

byl mezinárodně uznávaným psychiatrem, který se po zážitku osvícení stal duchovním učitelem a badatelem, zabývajícím se fenoménem vědomí.

Mezi jeho knihy patří Moc versus Síla, Postupování po úrovních vědomí, Pravda proti lži a falši, Vševidoucí Já (chystají se vydání v češtině).

V sedmdesátých letech byl společně s držitelem Nobelovy ceny Linem Paulingem spoluautorem knihy Ortomolekulární psychiatrie, která znamenala revoluci na poli psychiatrie. Přednášel ve Westminsterském opatství, na Oxfordském fóru, University of Argentina, University of Notre Dame a na Stanfordově a Harvardově univerzitě. Pracoval také jako poradce v katolických, protestantských a buddhistických klášterech. 

„Přední učitel cesty osvícení“.  Ve svých knihách a přednáškách často upozorňoval na cestu odevzdání se Boží lásce a nelpění na vlastním egu.

Známý je zejména mapou vědomí, která popisuje stoupající úrovně lidského vědomí, od velmi nízkých hladin psychopatických zločinců až po vysoké duchovní stavy. Jeho práce je prodchnuta vstřícností k lidem a jejich údělu, dobromyslností a humorem. Jak řekl: „Humor překlenuje propast mezi vnitřním vnímáním světa a pravou skutečností.

Vytváří tak ostrý kontrast mezi tím, co si myslíme, čemu věříme, a mezi podstatou reality, která leží za vším. Humor odhaluje bludy, které si ego vybudovalo, aby se udrželo v existenci. Humor přichází s novými pohledy na svět a novými možnostmi, a přináší nám tak vysvobození a volnost.

Dílo Dr. Davida R. Hawkinse a záměr vydání v českém jazyce v nakladatelství Pravda.je: Power vs. Force – 1994 (Moc versus Síla) – vyšlo 2009 a 2017 – PRAGMA  Eye of the I – 2001   ( Vševidoucí Já ) – vychází 2018 Reality & Subjectivity –  2003 ( Realita a subjektivita)  Transcending the Levels of  Consciousness – 2005  (Vzestup po úrovních vědomí) – vyšlo 2017 Truth vs. Falsehood – 2005  ( Pravda versus nepravda) – vychází 2018 Discovering the presence of God – 2006 ( Objevování Boží přítomnosti) Reality Spirituality & Modern Man – 2008 (Realita, duchovnost a moderní člověk) Healing & Recovery – 2009 (Léčení a uzdravení)  Dissolving the ego Realizing the Self – 2011 (Rozpouštění ega, realizace Já)  Along the Path to Enlightenment  – 2011  (Po cestě k osvícení) Letting go – 2012 ( Nelpění) Success Is For You – 2016 (Úspěch je pro Vás)

 

 

 

Zdroj: materiály a foto použito se souhlasem vydavatelství Pravda.je

 

 

 

 

 

 

 Kam dál?

Děti ve wellness – Děti a rodina

 

Další články:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech
Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

                                             

 

Další články v rubrice Bylinky a koření

 Aura parfémy
Květinové vody – hydroláty/hydrosoly – jaké jsou pravé květinové vody? 
Vykuřovadla a vykuřování, jak čistit prostor, nový směr v aromaterapii, jak vykuřovat pomocí bylinek?

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví
Bylinky na bolest hlavy 
Bylinkové maceráty – třezalkový olej, růžový olej, ..

 

 

Wellness interiéry a dekorace

Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa
Kamenné tapety – ohebný kámen pro dokonalé obložení
Barvy v interiéru – barvy kolem nás, jak na nás působí barvy?

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa
Wellness

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.