Follow me
0

Mezinárodní festival bylinkového a relaxačního saunování – Wellness Hotel Frymburk hostil Sauna Herbal Cup 2018

Perlou mezi relaxačními a wellness pobyty
je pobyt a účast na Sauna Herbal Capu.

Sauna Herbal Cup – soutěž profesionálních saunérů v relaxačních ceremoniálech a přípravě saunové kosmetiky, je jedinečný festival zdravého, relaxačního a bylinkového saunování, který ve světě nemá obdoby.

Naopak, celý svět se jezdí dívat a inspirovat k nám do Čech. Zástupci saunových asociací z celého světa a ti nejlepší profesionální sauna mistři (sauna master) si takové klání nenechají ujít.

Akce je přístupná veřejnosti. Lidé se mohou nejen přijít podívat na špičkové saunové relaxační ceremoniály, ale také účastnit se bohatého doprovodného programu a také svým hlasováním přispět k výběru a ocenění těch nejlepších saunových mistrů a jejich ceremoniálů.

 

 

To nejlepší ze saunového světa přichází do Čech

Během čtyř nabitých saunových dní Sauna Herbal Capu zažívají soutěžící, mezinárodní odborní porotci i účastníci jedinečné zážitky, za kterými by jinak museli cestovat po celém světě.

Profesionální saunéři přijíždějí připraveni tělem i duší předvést v sauně své dokonalé saunové umění, doplněné o prezentace špičkově připravených saunových peelingů.

Během těchto soutěžních  saunových ceremoniálů i v rámci doprovodného programu lze ochutnávat styly, trendy, zvyklosti i regionální speciality z míst, odkud saunéři pocházejí.

Špičkou doprovodného programu je ruská banja, speciální lázeň ČAN, nebo třeba úžasné litevské ceremoniály s bylinami  a procedury saunového metličkování. Jejich průběh a podoba působí hluboce očisťujícím a regeneračním účinkem na tělo, duši i mysl. Účastníci ze sauny vycházejí s pocitem znovuzrození. 

 

 

Relaxační saunový ceremoniál

Voda, teplo, bylinky a vůně na nás v sauně působí komplexně. Jako úžasná synergie těch nejpříjemnějších ingrediencí zaměřených na naše zdraví a pocit pohody.

Blahodárné účinky samotného saunování, pobytu v teplé a dřevem provoněné sauně, jsou staletími ověřenou relaxací, imunostimulací i dobitím energie. V sauně se uzdravuje nejen tělo, ale i naše mysl. 

Když se k tomu přidá vůně bylin, esenciálních olejů, osobnost saunéra, který v sauně vypráví příběh a saunováním provází, také jeho kostým, rekvizity, osvětlení a hudba, vznikají úžasné saunové ceremoniály.  Zážitkové saunování proces harmonie umocňují.

Během 15 minut saunového ceremoniálu si pobyt v sauně užíváme všemi smysly. Po krásném saunovém ceremoniálu často následuje lehké občerstvení, třeba v podobě osvěžujícího bylinného čaje, nebo možnosti dát si kousek ovoce.

 

 

Krásný podzim v sauně

Sauna Herbal Cup je skvělá příležitost, jak si z listopadových šedých dnů udělat ty nejkrásnější podzimní dny plné pohody, zážitků a relaxace.

Dokonalá možnost, jak si užívat pohody a jedinečných zážitků, zapomenout na starosti a načerpat energii. V čisté přírodě, v péči úžasného wellness hotelu a v náručí provoněného saunového světa. 

Osvěžit mysl, vyladit pokožku a celý organismus do krásy a zdraví a samozřejmě maximálně potěšit všechny svoje smysly.   
  
Čtyři dny saunového láznění  jsou skvělou recepturou na vše, co nás na podzim trápí. Pobytem zde si užíváte osvědčené metody sebeuzdravování, která se saunováním podporuje.

Nastartují a obnovují se procesy, které podporují naši imunitu, fyzickou i psychickou a mají prokazatelný vliv na zlepšení celkového zdraví, s perfektním vedlejším žádaným účinkem. Všem je absolutně krásně a chtějí ještě!!

 

 

 

Vítejte v náruči pohody, venkovní saunový svět
nabízí skvělé zázemí k dokonalé relaxaci a pohodě

Letošní pátý ročník mezinárodní soutěže relaxačních saunových ceremoniálů a peelingových procedur se poprvé konal ve Wellness Hotelu Frymburk na jihu Čech.

Hotel také touto jedinečnou příležitostí otevírá svůj nový venkovní saunový svět, který doplní již i tak velmi pestrou a bohatou nabídku zázemí hotelového wellness centra, aquaparku a vnitřního saunového světa. Hosté mohou vyzkoušet různé typy saun, venkovních saunových bazénků a  přírodní ochlazovací jezírko.

K odpočinku pak mohou využít řadu krásných relaxačních místností, nebo přímo úžasného relaxačního ochlazovacího pobytu venku na čerstvém vzduchu. Tato „outdoorová relaxace“ dává saunování něco navíc.

Odpočinek na čerstvém vzduchu po saunování prohlubuje proces komplexní regenerace. Dokonalou pohodu při saunování a relaxaci doplní skvělý wellness bar, úžasný personál a jedinečná energie krásné venkovní saunové zahrady a všudypřítomné přírody. 

Pobyt na tak krásném místě vyladí zdravotní, fyzickou i duševní kondici, zcela uleví přetíženou mysl, která se katapultuje na planetu pohody, kde se stres a starosti rozplynou.

Vyrazit sem můžete kdykoliv během roku. Venkovní saunový svět dává wellness relaxaci úplně jiný rozměr, který oceníte právě mimo hlavní – letní sezonní dobu. Podzim, zima a jaro zde má nádech ráje, kam se všichni rádi vracejí. 

 

 

Kam vyrazit za skvělými wellness zážitky?

Sauna Herbal Cup je ve spojení se zázemím Wellness Hotelu Frymburk jedinečná akce. Úžasná příležitost být součástí setkávání všech, které saunování baví, relaxačně i profesionálně.

Příležitost relaxovat, saunovat se a setkávat se s těmi nejlepšími, kteří se saunování věnují. Záštitu a organizaci zajišťuje Česká asociace saunérů, porotu tvoří mezinárodní tým odborníků.

Sauna Herbal Cup má několik kvalifikačních kol v Evropě. Z nich přijíždějí ti nejlepší saunéři. Také u nás v České republice se pořádají výběrová předkola v různých saunových centrech. 

Všechna soutěžní vystoupení sleduje 12ti členná mezinárodní porota, v níž zasedal např. Lay Pang Ong (Malajsie, Dánsko), Mario Santini (Itálie, prezident AUFGUSS WM), Lasse Eriksen (Norsko), Janos Zelenak (Maďarsko). Samozřejmě i čeští odborníci pro saunování a aromaterapii. Všichni jsou ve skvělé náladě a rádi své nadšení, umění, zkušenosti a doporučení sdílejí.

Návštěvníci mají možnost se zapojit a plně užívat exkluzivity těchto čtyř dnů, do kterých je dáváno veškeré úsilí a nadšení. Zažít koncentrovanou přehlídku a nabídku zážitků, které někdo skládá i několik let. Profesionalita a servis je dokonalý po všech stránkách.  Akce je vyhledávaná celou saunovou komunitou. Samotní saunéři berou setkání jako příležitost inspirovat se a posouvat se dál. Atmosféra je dokonalá a nabíjí pozitivní energií všechny zúčastněné.  

Česká asociace saunérů

Přesně tak to vidí i odborníci z České asociace saunérů.

Její zakladatel a saunový Mág, Pavel Hofrichter, který stojí za řadou skvělých saunových projektů světové úrovně,  nadšeně potvrzuje to, co všichni, kteří u Sauna Herbal Cupu stojí od začátku vidí zcela jasně.
„V letošním pátém ročníku je úroveň saunových mistrů a jejich ceremoniálů tak vysoká, že je velmi těžké vybrat z 20 účastníků ty nejlepší. Stejně tak to má porota těžké při posuzování saunové kosmetiky a saunových peelingů. 

 

Všímáme si také toho, jak naše snaha o dosažení vysokého saunového umění inspiruje mnoho zapálených a nadšených začínajících saunérů, díky kterým se sauny plní spokojenými klienty a také vidíme saunová centra, která se této myšlenky ujímají a nabízejí relaxační a bylinné ceremoniály v sauně. 

Na Herbal cup se k nám jezdí  dívat i zahraniční centra a saunoví profesionálové, ktečí naši myšlenku šíří dále do světa. Jsme tomu velmi rádi, že i ve světě se ujímají toho, realizovat takovéto projekty.“

 

 

Co vše lze zažít během této krásné saunové akce?

Relaxační saunový ceremoniál je 15ti minutový program v sauně, který vede zkušený saunový mistr. Ten v sauně zvyšuje vlhkost poléváním saunových kamenů vodou a aplikací saunové aromaterapie.

Zajišťuje víření horkého vzduchu tím, že v sauně mává a točí ručníky nebo vějíři. Současně s teplým proudem rozvířeným ručníky,  proudí po celé sauně také vůně. Saunér během ceremoniálu používá několik různých vůní, používá čerstvé i sušené bylinky, éterické oleje, bylinné maceráty a výluhy. 

 

Peelingová procedura je speciální program v parní lázni. Návštěvníci dostanou od saunéra saunový peeling, který během saunování nanášejí na pokožku celého těla.

Saunér opět provází celým pobytem relaxačního ceremoniálu.  Každý peeling je jiný a je předem pečlivě připravován. Jde o velmi kreativní peelingy, které jsou 100% přírodní. Mnohdy jde skutečně o umělecká díla a lahodné gastronomické originální receptury. 

 

Novinkou v relaxačním saunování je používání vykuřovadel. Při jejich používání dochází k hluboké relaxaci a očistě těla, duše i mysli.  

Vykuřování bylo i úžasnou specialitou letošního Sauna Herbal Cupu. Saunéři používaly různé způsoby vykuřování během ceremoniálů. Používala se  vykuřovadla, kadidla, i vůně doutnajících bylinných směsí.  Zajímavost a inovace, která saunové relaxační rituály posouvá o třídu výše. Do výšin hluboké relaxace a očisty těla, duše i mysli.
K této relaxaci také přispívají vůně z čerstvých vonných bylin, jejichž vonné esence se v teple a páře uvolňují do prostoru.

 

 

 

Saunová kosmetika je důležitou součástí kompletní saunové relaxace
Delikatesy pro pleť, vlasy i celé tělo

Kromě běžného saunování, která prospívá celkové dobré kondici pokožky, je důležité dopřát si i ten emoční, zážitkový pocit rozmazlování se při používání saunové kosmetiky, který ocení zejména ženy. Ale i muži si umí saunování se saunovou kosmetikou řádně vychutnat.

Aromaterapie, bylinky a různé zdroje z přírody jsou součástí saunové kosmetiky, saunových peelingů, saunových masek i saunového občerstvení. Ceremoniály se saunovou kosmetikou probíhají v parní lázni.  V rámci Sauna Herbal Cupu probíhá také soutěž těchto saunových peelingů a saunové kosmetiky.

Hodnotí se receptury, příprava peelingů, jejich prezentace a také jejich provedení přímo v parní lázni. První kolo hodnocení peelingů probíhá v rámci večerní prezentace. Ta je součástí společenského večera. Jedná se o prezentaci dokonalých uměleckých děl, která má podobu téměř vernisáže.

Z těchto prezentací porota velmi pečlivým hodnocením vybírá 8 peelingů, které postupují v dalším dni do druhého kola hodnocení. Toto druhé kolo pak probíhá přímo v parní kabině v rámci saunového relaxačního peelingového rituálu.

Stejně jako po saunovém ceremoniálu ve finské sauně, tak i  po peelingovém ceremoniálu saunéři nabízejí zajímavé a chutné občerstvení.

Často z ingrediencí použitých pro přípravu saunové kosmetiky, nebo má občerstvení jinou zajímavou návaznost na saunový ceremoniál. Nechybí ani bylinné čaje nebo i malé zákusky.  

Porota se při hodnocení zaměřuje na použití jednotlivých ingrediencí, které musí být čistě přírodní,  i na to, jak jsou v receptuře použité a v jakých kombinacích. Samozřejmě také  na to, jak dobře se peelingy na pokožku aplikují.

Hodnotí se také to, jak saunér kosmetiku prezentuje, nabízí klientům během ceremoniálu a jak se během saunového rituálu o klienty v sauně stará.

 Kreativita saunérů je velká a jejich receptury pro saunovou kosmetiku jsou naprosto úchvatné.
V recepturách se používají čistě přírodní zdroje v mnoha rozličných podobách. Základem peelingů bývá sůl z různých zdrojů, bio esenciální oleje, rostlinné oleje a másla, bylinné výluhy, různé jíly a ingredience jako je koření, rozemleté ořechy, káva či čokoláda nebo med..

„Někteří saunéři mají v receptech i takové překvapení, jako je voda z norského fjordu nebo termálních lázní. Používá se třeba i voda z růží, nebo výluh z březové šťávy a to si pak pokožka celého těla i naše duše užívá opravdu plnými doušky.

Během saunování můžete od saunéra dostat pleťovou masku z jílu v krásné dřevěné lžičce nebo ve skořápce od vlašského ořechu. Jsou zde ingredience jako je například  karobu, bambucké máslo, med, rozemleté ovoce. Letos byla v saunovém menu i výživná maska na vlasy z rozemletých jalovcových kuliček, které prokrvují pokožku vlasů. 

Na pokožku těla pak přichází často solný nebo cukrový peeling s esenciálními oleji, drcenými bylinkami, mletým ovocem a dalšími ingrediencemi. Setkat se ale můžeme i s ošetřením pokožky hydroláty nebo březovou vodou a ošetření pleti tonikem, vodou vyluhovanou z listí ořešáku.

Vaše pokožka zažívá dokonalý gastronomický zážitek, je krásně sametová, hebká, provoněná a dokonale vyživená,“  doplňuje Jiřina Kopřivová, člen poroty a aromaterapeutka  České asociace saunérů. 

 

 

 

Foto: archiv webu, archiv Sauna Herbal Cup

 

článek – vykuřovadla v sauně během Sauna Herbal Cupu..

 

 

 

 

 

Kam dál?

 

Další články – sauny a saunování

Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Fotogalerie domácí sauna – inspirace
Hamam lázně a procedura
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie
Peelingové saunové rituály – pro domácí sauny
Domácí wellness

 

Další články v rubrice Bylinky a koření

 Aura parfémy
Květinové vody – hydroláty/hydrosoly – jaké jsou pravé květinové vody? 
Vykuřovadla a vykuřování, jak čistit prostor, nový směr v aromaterapii, jak vykuřovat pomocí bylinek?

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví
Bylinky na bolest hlavy

 

Další články domácí wellness:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech
Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

                                             

 

Wellness interiéry

 
Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 

                                            

Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.