Follow me
0

Maďarské lázně – oblíbená destinace pro relaxaci celé rodiny

Léčivá voda, zábava a skvělá gastronomie.
Po celý rok oáza pohody a relaxace.

Léčba potíží už dávno není hlavní službou, kterou lázně poskytují, tedy alespoň ne těch, které vítají celé rodiny. Právě proto, že kratší dovolené během roku jsou stále oblíbenější a také proto, že rodiny tráví rády čas společně, častou volbou pro společný pobyt celé rodiny jsou místa, která nabízí každému to, co ocení nejvíce.

Rodiče v lázních odpočívají, relaxují a využívají služeb wellness centra, děti dovádějí a užívají zábavu v aquaparku a prarodiče tráví čas v léčebné a minerální vodě. Pokud takové podmínky lázně mají, jsou vyhledávanou destinací. A pokud jsou služby na úrovni a a v hotelu je cítit příjemná atmosféra, klienti se rádi vracejí.

 

Není potřeba cestovat daleko,
abychom mohli být pár dnů v ráji

Právě takové místo je v Maďarském lázeňském městě Sárvár, v hotelu Park Inn. Místo je díky nové dálnici z Čech velmi dobře a pohodlně dostupné a právě zde tráví svůj volný čas stále více českých rodin.

K vyhledávaným pobytům v těchto maďarských lázních patří prodloužené víkendy nebo 4-5denní pobyty, které jsou tak akorát pro to, aby si zde každý člen rodiny užil a přitom si rodina mohla dovolit na pár dnů odjet.

 

 

Kdy do lázní?

Kdykoliv během roku, v létě je nabídka vnitřního a venkovního areálu obrovská. Lázně Sárvár jsou ale vyhledávané během celého roku, nezávisle na počasí. Mají tak pestrou nabídku, že je vám jedno jak je venku a že mimo letní sezonu jsou venkovní bazény uzavřené.

Své jedinečné kouzlo mají právě na podzim, kdy už je to dlouho od letních prázdnin a ještě daleko do zimní dovolené na horách.  Stejně tak brzy na jaře, když už se nám nechce do hor a do léta daleko, je příjemné, užít si pár dnů volna.

Ohřát se v teplé léčivé vodě, dopřát si výtečnou gastronomii a užít pár dnů plných relaxace a odpočinku má blahodárný vliv na tělo, duši i mysl. Člověk pookřeje, vyhřeje se v teplé, léčivé vodě, dětem dopřeje tolik potřebné fyzické vyžití v oblíbené vodě a ještě si společně vychutnají místní skvělé jídlo.

 

Pohodlí a odpočinek

Místo je jedinečné i svojí pohodovou atmosférou, hotelovým komfortem a pestrou nabídkou zábavy pro nejmenší i pro dospělé. Z hotelu je to jen pár kroků v pohodlných župáncích do vyhřáté vody. Velký krytý areál s vodní plochou  více než 5000 m2 nabízí mnoho možností. 

Jedním z nejdůležitějších lákadel Sárváru jsou bez pochyby dva druhy zdejší léčivé vody, jež jsou základem rozvoje města do dnešní podoby. Dva druhy termální vody (alkalická hydrogenuhličitá voda a voda s vysokým obsahem solí) jsou vhodné k léčení nemocí pohybového ústrojí, revmatických potíží, gynekologických zánětů a k rehabilitaci po sportovních úrazech.

Důležitými komponenty léčivé vody s teplotou 83°C jsou chlorid sodný, hydrogenuhličitan, jód, brom, fluor a četné stopové prvky. Zásaditá hydrogenuhličitanová termální voda s teplotou 43 °C obsahuje především chlorid sodný, hydrogenuhličitan a stopové prvky a neobsahuje síru ani radon.

Je velmi vhodná k léčbě onemocnění pohybového ústrojí, rehabilitaci po onemocněních a sportovních zraněních, v případě neurologických potíží a ke koupelím na uvolnění svalstva.

Balneo část tvoří prosklená, oddělená lázeňská část pro relaxační pobyt v teplé a horké vodě s možností proplout průchody do venkovních bazénů a odpočívat venku.

Pobyt venku v horké vodě je opravdu krásný zážitek, a to kdykoliv během dne a zejména pak i večer. Řada hostů si ho dopřává až do pozdních večerních hodin, kdy po večeři relaxují venku pod hvězdami zahaleni v páře stoupající z horké vody.

Balneo část tvoří řada bazénků s různě teplou vodou. Zde se také pořádají v dopoledních hodinách některé pohybové aktivity jako například vodní aerobik, kterého se účastní všechny věkové kategorie dam a často i muži.

 

Vodní svět zábavy

Na lázeňskou část navazuje svět dokonalé vodní zábavy, který je s lázněmi propojen ještě také skvělým servisem velmi dobré restaurace a barového zázemí.

V aquaparku je vše co nadchne všechny děti i jejich rodiče.
Řada velkých i menších tobogánů, bazén s vlnobitím, vodní atrakce, skluzavky a vířivky, ale  najdeme zde třeba i malou dětskou saunu.

Jednotlivé části aquaparku jsou zaměřené na různé věkové skupiny dětí, malý bazének s vodními atrakcemi a skluzavkou zvládnou již velmi malé děti.

Pohyb s kočárky zde není žádným problémem a maminky uvítají řadu možností, jak si dopřát pohodlný pobyt přímo v lázních či aquaparku i pokud přijíždí s malými miminky.

V aquaparku najdou pro děti klidné koutky pro polední odpočinek dětí, zázemí s malou kuchyňkou a místnost pro kojení a přebalování.

Nad Aquaparkem je také suchý dětský koutek, skvěle vybavený pro malé i větší děti, na které dohlíží milý personál. A pokud jste doma zapomněli plavací kruh či křidélka, většinou jsou zde k zapůjčení.

 

 

 

Teplá náruč sauny

Při pobytu je také možné využít příjemné saunové centrum s několika variantami finské i parní lázně a s občasnými saunovými ceremoniály.

Exkluzivní saunový svět nabízí vnitřní a venkovní finské sauny, biosauny, parní sauny, aromatické kabinky a Kneippův bazének. Je ostrovem klidu v areálu lázní, kde si milovníci saun můžou vybrat z bohaté nabídky.

Při saunování a při saunových ceremoniálech se používají aroma směsi na polévání horkých kamenů, sárvárská lázeňská sůl, med, ovocné esence či led. Saunování probíhá dle západních tradic – bez plavek, návštěvníci dostávají prostěradla.

Beauty a tělové procedury mohou klienti vychutnávat v poměrně velkém wellness centru, které má zajímavou a pestrou nabídku od jednotlivých procedur po celé tělové rituály.

Ve wellness nabídce je řada klasických tělových i obličejových kosmetických ošetření, relaxační, sportovní, dětské masáže, nabízí se thajské masáže či reiky. Nabídku doplňují také ajurveda a ájurvédské masáže, či mnoho dalších procedur.

 

Během 4-5 dnů s polopenzí, která je opravdu bohatá a chutná, je možné využívat i  příjemné zázemí baru s občerstvením a polední menu. U baru je také další z možností jak dopřát pohodu i dětem, malý dětský koutek s hračkami a pohodlnou relaxací pro rodiče.

Pobyt v lázních Sárvár je možné doplnit procházkami a výlety po městě Sárvár i do okolí. Stejně tak nákupy místních produktů, zejména gastronomických a různých suvenýrů, například košíků a proutěného zboží.

Město Sárvár je jen kousek od Balatonu a při hezkém počasí je možné vydat se na pěkný výlet i sem.

 

V roce 2007 získaly lázně cenu kvality EuropeSpa-med. Jedná se o certifikát kvality, který uděluje Evropský svaz lázní po splnění předem daných podmínek.

Získání tohoto certifikátu je důkazem, že instituce splňuje normy Evropské lázeňské společnosti týkající se zabezpečení léčebných procedur, hygienické úrovně a bezpečnostních předpisů. Léčebné a Wellness lázně Sárvár dostaly 6. nejlepší ohodnocení v Evropě a mezi maďarskými lázněmi jsou první, kdo získal tento certifikát.

Hodnotící komise Maďarského lázeňského svazu zařadila v roce 2008 Sárvár do kategorie čtyřhvězdičkových lázní.

 

 

 text a foto: Jiřina Kopřivová, lázně Sárvár,
nabídku pobytů doporučujeme hledat u agentury Primazájezd, která se na oblast specializuji již 6 let,  a má bohatou nabídku i dalších maďarských lázní, www.Primazajezd.cz 
 
 
 

 

Kam dál?

 

Další články v rubrice Bylinky a koření

 Aura parfémy
Květinové vody – hydroláty/hydrosoly – jaké jsou pravé květinové vody? 
Vykuřovadla a vykuřování, jak čistit prostor, nový směr v aromaterapii, jak vykuřovat pomocí bylinek?
Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví
Bylinky na bolest hlavy

 

Další články domácí wellness:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech
Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

 

 

Wellness interiéry

 
Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 

                                            

 

Další články – sauny a saunování

Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Fotogalerie domácí sauna – inspirace
Hamam lázně a procedura
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie
Peelingové saunové rituály – pro domácí sauny
Domácí wellness

 

 

Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor

 

 

člověk nemusí cestovat daleko aby

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.