Follow me
0

Kartáčování pokožky – relaxační masáž kartáčem – krásná a hebká pokožka

Zdravá kůže je krásná kůže.
Exfoliační kartáč pro skvělou kondici naší kůže.

 

Pro krásnou a hebkou pokožku se nemusí trpět. Zejména pokud máme k dispozici řadu relaxačních a příjemných wellness terapií. Některé jsou opravdu jedinečné a originální,  jednoduché a příjemné, navíc staletími ověřené.  Jednou z nich je metoda „kartáčování těla“.

 

KARTÁČOVÁNÍ – Jedinečný zážitek a skvělý efekt pro kůži

Arosha

 

Kartáčování – Dry body brushing – je relaxační masáž celého těla na sucho. Terapie je oblíbená zejména v zahraničí, u nás se postupně prosazuje. Nabízí se samostatně, ale bývá spíš součástí balíčku procedur zaměřených na cílená tělová ošetření v salonech, například hubnutí, modelace těla, ošetření celulitidy, odvodnění organismu, aj.

Kartáčování může být také vhodnou volbou když se snažíme o dokonalý vzhled a kondici pokožky v souvislosti s přípravou pokožky na slunění a opalování. Nebo když potřebujeme zatočit s celulitidou.

Kartáčováním nahradíme mokrý peeling a  pro pokožku i celý organismus má úžasné kosmetické i zdravotní účinky.

 

 

Pro obnovu zdravé pokožky

Kartáčování pokožky celého těla nabízí  nejen skvělý zážitek, ale je velice příjemnou relaxační terapií pro pokožku, která získává zpět svoji krásu a zdraví.

Při kartáčování dochází na pokožce k exfoliaci vrchní vrstvy kůže. Kartáčování tělovým kartáčem probíhá tak, že si kartáč, nejlépe o velikosti dlaně, nasadíme na ruku a postupně jemně kartáčujeme celé tělo.  Terapie je velmi příjemná, lehkými a pomalými tahy si nenásilně, spíše jemně a hladivě kartáčujeme kůži celého těla kartáčem na sucho.

Tahy jsou prováděny tak, aby byly v souladu s tokem lymfy a podpořily efekt, kterého chceme dosáhnout. Pomalými a jemnými pohyby stimulujeme lymfatický systém a podporujeme tím drenážní účinek. Malými a rychlými pohyby dosáhneme posílení dané části těla a dodání energie. Pomalými, ale pevnými pohyby podél svalů dosáhneme uvolnění svalových tkání a kloubů.

Ošetření kartáčem napomáhá udržet krásně zářivou pokožku, stimuluje krevní mikrooběh, odstraňuje odumřelé buňky, posiluje a zjemňuje pokožku. Preventivně působí proti předčasnému stárnutí, zmírňuje stres a napětí. Pomáhá při ošetřeních proti celulitidě a  účinně stimuluje lymfatický systém.

 

Kartáčování – osvědčená starodávná metoda

Jemný peeling – čistění suchým kartáčem je velmi stará technika, která při pouhých několika minutách aplikace denně přináší vynikající výsledky.  Udržuje pokožku v dobrém stavu, blahodárně působí zejména na krevní mikrooběh i lymfatický oběh. Napomáhá odstranit odumřelé buňky, stimuluje krevní mikrooběh, aktivuje lymfatický systém. V závislosti na dalším ošetření nebo masáži také tonizuje a dodává energii.

 

Kartáčování těla suchým kartáčem má příznivé účinky:

Stimuluje krevní mikrooběh
Odstraňuje odumřelé buňky
Preventivně působí proti předčasnému stárnutí
Posiluje a zjemňuje pokožku
Kůže je lépe vyživená a prokysličená
Zmírňuje stres a napětí
Pomáhá při ošetřeních proti celulitidě
Stimuluje nervový systém
Stimuluje lymfatický systém

Pro kartáčování je vhodný přírodní tělový kartáč. Většinou je dřevěný a štětiny masážního kartáče jsou z přírodních zdrojů, nějaké rostliny. Vyrábí se například z rostlinného vlákna, který se získává z rostliny Agave Lechugilla. Je to dužnatá byliny, která volně roste v pouštích Mexika a její vlákna mají výjimečné vlastnosti, především pružnost a odolnost.

 

♦ Zdroj Primavera, kosmetika Arosha, archiv

 

 Kam dál?

Rubriky

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.