Follow me
0

Zdraví a dokonalá postava – jarní linie

Nejoblíbenější wellness procedury po zimě?
A proč jsou pro nás důležité?

Únava, nedostatek slunečního svitu, stres, nadváha, ale současně také vidina příchodu teplé sezony motivují řadu z nás k tomu, abychom právě na jaře začali s takovými kúrami, které nás celkově ozdraví, pomohou zhubnout a cítit se lépe.

Pro linii i pro zdraví.

Na jaře je v provozech zejména sezóna detoxikace a hubnutí.

K tomu, aby se organizmus mohl správně nastartovat je především zapotřebí celková očista –  detoxikace. Tělo a současně i pleť, která toxiny z těla vylučuje, jsou unavené několikaměsíční zátěží a to je často na těle i na pleti znát.
Sestavit nabídku služeb v této oblasti je poměrně snadné, neboť hubnutí patří vedle omlazení k nejvyhledávanějším službám ve wellness a beauty oblasti.  Vzhledem k tomu, že je poptávka vysoká, nabídka ze stran dodavatelů prostředků hubnutí tomu odpovídá.

Kosmetické firmy, fitness centra ale i výrobci wellness přístrojů stejně tak i specializovaní poradci výživy mají spoustu prostředků, které provozovatelům nabízejí. Ti z nich pak mohou sestavit pestrou nabídku služeb, počínaje nabídkou výživového poradenství, přes cílené masáže, ošetření wellness či medical přístroji až po sestavení cvičebního programu ve fitness. Svoji nabídku mají také samozřejmě i medical centra a kliniky, které nabízí řadu zákroků, které postavují  vymodelují „ihned“ v rámci lékařské ho zákroku.

Top nabídka wellness center na jaře

K nejžádanějším procedurám v jarním období patří zejména ty procedury, které mohou pleť obličeje či kůži celého těla a hlavně i celý organizmus podpořit při detoxikaci a to nejen pro zdraví a krásu, ale zejména proto, že na jaře je nejvhodnější doba začít jakékoliv redukční či hubnoucí režimy.
Těch se dosahuje s nejvýraznějšími účinky právě u detoxikovaného organizmu – lépe a rychleji spolupracuje.
Proč právě na jaře? S jarem přichází více možností pohybu, letní sezona řada klientů motivuje zhubnout, ale to načasování je důležité také z hlediska přirozeného lidského biorytmu. Člověk je součástí přírody a platí pro něj stejné zákony jako pro vše ostatní v přírodě. Lidské tělo se v našich končinách na podzim přirozeně zásobí na zimu (zásoba tuků) a v zimě odpočívá. Na jaře se organizmus stejně jako příroda přirozeně aktivuje. Mělo by dojít k detoxikaci (vyloučení toxinů a tuků nabraných přes zimu) a měla by proběhnout příprava na aktivní a pestrou stravu a pohyb, které příroda v létě přirozeně nabízí. Metabolismus se zrychluje a energie stoupá.

K nejúčinnějším kúrám pro detoxikaci patří balíčky složené z účinných procedur zaměřených na očistu, odvodnění, vyloučení toxinů. Měly by se nabízet kompletní kúry, nejen samotné jednotlivé procedury. Pokud má dojít ke skutečným výsledkům – řádná detoxikace, na kterou by ideálně měly navazovat kúry cíleně modelační či „hubnoucí“ je potřeba absolvovat celý program. Vhodná je počáteční konzultace s odborníkem, který celý program sestaví klientovi dle jeho aktuálního stavu na míru.

 

  Cílená tělová ošetření
– spolupráce masáží a kosmetických ošetření

K osvědčením patří koupele – sůl, bylinky, oleje, masáže a zábaly -skořicové prohřívací zábaly, mořské produkty, medová detoxikační masáž, pepřová masáž, bambusová masáž, bylinná parní lázeň, a další. Nejúčinnější jsou kompletní kúry složené z jednotlivých procedur, které na sebe navazují.
Tělové peelingy a zábaly by měly doplňovat speciální lymfodrenážní masáže, které toxiny vyženou z celého těla. Vhodné je zaměřit se na konkrétní problémové partie, při několika opakování. Vhodné jsou také celotělové masáže, které uvolňují ztuhlosti a blokády celého těla a efekt zdravého a krásného těla rozhodně maximálně podpoří.  Celotělové masáže se doporučují aplikovat i po skončení hubnoucího či modelačního programu, například po dobu půl roku jednou za 3 týdny. Některé partie může ideálně a velmi cíleně ošetřit řada wellness přístrojů.

Odborné ošetření wellness přístroji – moderní technologie nabízí na trh stále účinnější, rychlejší a šetrnější přístroje, jednoduché na obsluhu a efektivní pro ošetření problémových partií – bříško-boky-hýždě-stehna. Přístroje využívají ultrazvuku či laseru, kdy dochází k přeměně tuku na mastné kyseliny, které tělo postupně vyloučí lymfatickým systémem. Novinkou je přístrojová kryoterapie – kryolipolýza – vyvolání chladu, které intenzivně působí hlavicí na ošetřovanou partii těla.

Krása a zdraví z moře

Tělové zábaly a masky z mořských produktů jsou významnou součástí všech ošetření zaměřených na detoxikaci, modelaci těla, odvodnění, hubnutí, ozdravení organismu a podobných nabídek.  Nejosvědčenější jsou balíčky složené z peelingu mořskou solí, s následnou masáží a zábaly do mořského bahna nebo do masky z mořských řas. Mořské řasy mají prokazatelný výrazný efekt při detoxikaci, prokrvení pokožky a modelaci postavy, z kůže vyplavují toxiny, pomáhají při kožních problémech a zanechávají pokožku jemnou, barevně sjednocenou a zdravější. Z mořských produktů se do pokožky uvolňuje řada potřebných prospěšných látek ve vysokých koncentracích, které mnohonásobně předčí suchozemské zdroje. Kúra by se měla opakovat alespoň 3x.

 

Doplňkový prodej a následné domácí ošetření

Důležitý pro klienta, ale i pro provoz, je také doplňkový prodej produktů pro následnou domácí péči. Při detoxikačních a hubnoucích režimech je důležitý pitný režim, strava a následné domácí ošetření vhodnými kosmetickými přípravky. Provoz může klientům nabídnout speciální bylinné čaje podporující odvodnění organismu, hubnoucí čaje, čistící čaje, čaje pro dobré zažívání, stejně tak cílené doplňky stravy, vitamíny a aktivní látky.

K osvědčeným bylinkám, které se přidávají do koupele, patří dubová kůra, rozmarýn, přidává se sůl. V čajích nechybí například kopřiva, smetánka lékařská, dubová kůra, z doplňků je velmi účinný  ostropestřec.  Pro radost z domácí relaxace můžeme použít například koupelové směsi bylinek, olejů a soli. Úspěšné k prodeji jsou koupelové bylinné koule, z nichž se v koupeli postupně uvolňuje aroma a bylinné a vonné esence.

Méně známé jsou detoxikační náplasti. Aplikují se přes noc, podporují vylučování toxinů z těla skrze plosku chodidla. Tento detoxikační proces je v přírodním léčitelství velmi uznávaný. Během spánku prohřívají reflexní body na chodidle a přes tyto body se stimulují příslušné tělesné orgány.

 

 

Další články:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Peelingové saunové rituály – domácí sauna
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda

 Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Domácí wellness
Domácí sauna a saunování

Oblíbené wellness procedury

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.