Follow me
0

Jak odborně řešit problémy s vlasy?

 Vlasy korunují krásu každé ženy.
Problémy s vlasy jsou pro každého velkou zátěží.

Pro většinu žen je péče o vlasy středem pozornosti a každodenním rituálem. Vlasy podtrhují individualitu každého člověka a bohatá kštice je symbolem krásy, mládí a svěžesti. Je tedy logické, že jakákoliv změna počtu nebo vzhledu vlasů může vést k výrazné psychosociální traumatizaci a zhoršení kvality života.

Na vlasech nám záleží

Vlasy hrají podstatnou úlohu v utváření pocitu vlastní atraktivity a tělesného dojmu, naší image. Ženy i muži se zvýšeným vypadáváním vlasů, ale i jinými problémy kštice vyhledávají radu u odborníků. Dermatolog není první osobou, která v takovém případě postiženému radí. Většinou je problém konzultován nejdříve s kadeřnicí, v lékárně, na internetu a teprve při neúspěchu se člověk obrací do odborné kožní ordinace.

Kadeřnice hraje bezesporu důležitou roli v poradenství k vlasové kosmetice. Dokáže doporučit vhodný produkt, který bude splňovat individuální potřeby u barvených nebo poškozených vlasů. Problematika může být ale složitější, zejména když se jedná o zvýšené vypadávání vlasů nebo přítomnost jemných a lámavých vlasů nereagujících na běžné prostředky péče o vlasy ani n a intenzívní kosmetickou péči, která by jejich stav měla zlepšit.

V takovém případě je nutné provést základní diagnostiku vlasů a najít  příčiny problémů s vlasy a také přejít ke komplexnímu řešení problému. Za lámavými a nekvalitními vlasy se může skrývat chudokrevnost, špatně sestavený jídelníček s nedostatkem bílkovin a stopových prvků, drastické redukční diety, snížená funkce štítné žlázy nebo nevhodné kadeřnické procedury. Naopak zvýšený výpadek vlasů může doprovázet některé infekční choroby včetně syfilis, stavy po porodu, stres, hormonální poruchy nebo autoimunní onemocnění.

Spolupráce kadeřníka a dermatologa
– ideální partnerství

V současné době se na internetu objeví cca. 1 600 000 odkazů na téma výpadek vlasů. Ještě v roce 2010 se jednalo pouze o 935 tis. obdobných stránek. Zdá se, že téma vypadávání vlasů se trvale rozvíjí a můžeme si vybírat ze stále většího množství nabídek na řešení tohoto problému. To sebou bohužel nese i komerční inzerci s nepodloženými údaji, neověřené nebo neseriózní informace. Proto dermatologové stále více kladou důraz na zkušenost, odbornost a profesionalitu ve vlasových ambulancích a centrech. Vítaná je také oboustranná spolupráce kadeřníků a dermatologů.

MUDr. Monika Arenbergerová, PhD.

„Pro zvýšení povědomí k problematice vlasových poruch a onemocnění jsme se rozhodli sestavit malou vlasovou kuchařku, která stručně pojednává o nejčastějších problémech ve vlasových ambulancích. Pro lepší orientaci v této oblasti zároveň otevíráme nové interaktivní webové stránky www.zdravyvlas.cz, které představují moderní portál pro všechny, kteří hledají seriózní a odborné informace. Součástí webovek je i poradna s lékařkou našeho centra nebo i vlasovou kalkulačku,  “ říká MUDr. Monika Arenbergerová, PhD.

„Na těchto aktivitách se podílejí lékaři Centra zdravý vlas, které je součástí Dermatovenerologické kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze 10. Působí již 12. rokem a právě jeho obrovská návštěvnost, která činí v průměru 1700 vyšetřených pacientů ročně, nás inspirovala k rozšíření informačních aktivit směrem k široké veřejnosti.“

I u vlasových poruch platí pravidlo o nezbytnosti řešení problému v jeho počátku. Žádný přípravek neobnoví vlasový kořínek, který byl roky nefunkční. Jakmile si všimneme, že vlasy začínají řídnout, pak je nezbytné začít s léčbou ihned.

V centru zdravý vlas probíhá diagnostika vlasových onemocnění a jejich terapie podle moderních trendů současné medicíny.

K diagnostice se v indikovaných případech používá fototrichogram, laboratorní odběry, stěry z kůže kštice, trakční test, biopsie kůže a následné mikroskopické vyšetření. Po stanovení diagnózy se v centru používá léčba lokálními i systémovými prostředky, světloléčba, senzibilizační imunoterapie u ložiskového vypadávání vlasů nebo injekční léčba extrakty z kmenových buněk.

 

zdroj: tisková zpráva – Centrum zdravý vlas

 

 

Kam dál?

Další články:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Peelingové saunové rituály – domácí sauna
Aroma koupele- magická energie z přírody
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech
Domácí wellness

Domácí sauna a saunování

 

Rubriky

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování

Zahradní wellness, outdoor

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.