Follow me
0

Houpací a relaxační sítě ve wellness a spa

– blahodárné houpání
– stylový a funkční doplňek interiérů

 

• Houpací relaxační sítě se stále častěji objevují v provozech wellness a spa, v hotelových provozech a lázních. Přináší víc než jen příjemný pohled na často krásné a designové kousky nábytku, ale především jedinečné pohodlí a relaxaci. Pro své umístění v provozech mají také příslušné „doporučení“.

wellness interiery, wellness vybavení,


wellness interiery, wellness vybavení,

 

Proto, abychom mohli ozdravné a relaxační účinky procedura a zejména masáží co nejvíce využít, je potřeba absolvovat proceduru v uvolnění a celkovém zklidnění.

Svaly by měly být dostatečně uvolněné a mysl zklidněná.

Houpací sítě a sedačky umístěné v prostorech wellness a spa jsou ideální pomůckou, jak toho rychle a účinně dosáhnout.

 

 

 

 

 

 

Blahodárné houpání – Jako v maminčině náručí

wellness interiéry, vybavení pro wellness a spa, houpací wellness sítěNový pohled na odpočinek a relaxaci získáte z útulného náručí houpacích sítí a sedaček. Sotva se v nich uvelebíte, začnete se usmívat, po malé chvilce se dostaví pocit uvolnění a spolu s ním i dobrá nálada. Kouzlo? Ano, ale vědecky podložené!

Na otázku, proč se v houpacích sítích a sedačkách cítíme téměř tak dobře jako kdysi v maminčině náruči nebo na vysněné dovolené u moře, odpovídají moderní výzkumy.

Podle nich houpání stejně jako všechny obdobné pohyby stimuluje centrum rovnováhy, které poté do těla uvolňuje speciální látky jako například obšťastňující dopamin, zodpovědný za pocity pohody a vnitřního klidu.

 

 

 

 

První pomoc pro přepracované

Houpání pomáhá i při uvolňování svalového napětí, způsobeného každodenním stresem a vysokým pracovním nasazením. Houpací sedačky navíc umožňují dynamický způsob sezení, při němž spontánně a kontinuálně obměňujeme pozici.

Neustálé přizpůsobování polohy přirozeně mění tonus svalových vláken, zlepšuje metabolismus, krevní oběh a funkci nervového systému.

 

wellness interiery, vybaveni pro wellness, houpaci site do wellness

 

 

Delší a hlubší spánek

wellness interiery, vybaveni pro wellness, houpaci sitě pro wellnessZáznamy mozkových vln prozrazují, že houpání zrychluje usínání a prohlubuje spánek.

Přibývá při něm pomalých vln (NREM), typických pro hluboká spánková stadia – (dvě stadia spánku NREM) na úkor povrchního, „lehkého“ spaní.

Jen pro zajímavost: nejlépe usnete při výchylce zhruba 10 centimetrů na každou stranu a 15 zhoupnutí za minutu.

Nejlépe se odpočívá v prostorných až 180 cm širokých houpacích sítích s pružnou vazbou.

 

Díky ní si při ležení napříč výborně protáhnete záda.

 

 

Houpání rozvíjí motoriku a zvyšuje inteligenci

Podle doktora Dietera Breitheckereho ředitele německé Spolkové společnosti pro podporu pohybu a tělesné kondice (BAG) poskytují tyto pohybové aktivity, obzvláště jsou-li prováděné v raném věku, také důležité podněty pro rozvoj motoriky i mozku.

„Vytvářejí a upevňují se při něm neuronová spojení, která obecně zlepšují metabolické prostředí v mozku a zvyšují funkčnost mozkové kůry,“ říká doktor Breithecker.

 

Houpání uklidní i hyperaktivní děti

Houpací sítě a sedačky se dají využít i jako podpora léčby hyperaktivních dětí trpících poruchou pozornosti.

Ty si svým neposedným chováním přirozeně stimulují centrum rovnováhy, to začne do těla uvolňovat speciální látky, které se právě v organismu dětí s hyperaktivitou nacházejí ve velmi nízké koncentraci.

wellness interiery, wellness vybavení,

Novinky na trhu

– sítě z bio bavlny
Přestože je blahodárný vliv houpacích sítí na zdraví člověka prověřen staletími, jde jejich vývoj neustále dopředu. Sítě La Siesta jsou dnes vyráběné z inovovaných přírodních textilií, kterým vládne 100% organická bavlna.

Její vlákna neobsahují zbytky jedovatých látek, protože byla vypěstována bez použití pesticidů, fungicidů, insekticidů a jiných zdraví škodlivých látek.

Díky kvalitnímu zpracování a unikátnímu způsobu tkaní, jenž využívá husté vazby a zdvojování nití jsou látky pro výrobu sítí pevné, odolné proto opotřebení, a žmolkování. Tyto sítě se hodí především do interiérů.

wellness interiery, vybaveni pro wellness, houpaci sitě pro wellness

– sítě a sedačky z funkčních vláken
Sítě a sedačky pro venkovní použití jsou vyrobené ze syntetického vlákna HamacTex, speciálně vyvinutého pro výrobu houpacích sítí La Siesta.

HamacTex má dokonalou rezistenci vůči vlhkosti a vodě, rychle schne, a navíc se vyznačuje vysokou odolností proti poškození a zašpinění. HamacTex je příjemný na dotek a na pohled nerozeznatelný od bavlny.

 

wellness interiery, wellness vybavení,

 

 

wellness interiery, vybaveni pro wellness, houpaci sitě pro wellnessStylový doplněk  interiérů

Houpací sítě v sobě snoubí tradiční řemeslnou zručnost, kvalitní přírodní materiály a prvky moderního designu. Jejich krása nejlépe vynikne v kombinaci s elegantními dřevěnými stojany.

Pokud není možnost síť v interiéru zavěsit je možné ji instalovat do stojanů, kovových nebo dřevěných.

 

 

 

wellness interiery, vybaveni pro wellness, houpaci sitě pro wellness

Zdroj: intrea-piko
www.intrea.cz

 

Kam dál?

 

Další články – domácí wellness

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

 
Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 

                                            

Další články – sauny a saunování

Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Fotogalerie domácí sauna – inspirace
Hamam lázně a procedura
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie
Peelingové saunové rituály – pro domácí sauny
Domácí wellness

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake dr

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.