Follow me
0

Dřevoplast ve wellness a na zahradě – elegantní a bezúdržbový materiál

Čím obložit terasy, bazény, jezírka, vířivky?

Zejména venkovní terasy a obložení bazénů bývají vystaveny celoročně nepříznivým povětrnostním vlivům a zátěži.

Dřevo z českých lesů bez nátěrů a moření není příliš odolné, lepší variantou je exotické dřevo, ale i když lépe odolává, také potřebuje péči a údržbu.

Dřevoplast a produkty z dřevoplastu ( WPC) jsou odolné proti mrazu, vodě, slunci a v žádném případě nedochází k poškozování terasy solí nebo chlorem z plaveckých bazénů.

 

Bezúdržbová a elegantní terasa po celý rok je přáním každého majitele hotelu, penzionu i wellness centra.

Dnešní moderní technologie umožňují velmi jednoduché řešení jak takovou terasu pořídit. I když je dřevo nejoblíbenějším materiálem pro zahradní stavby a terasy, mokrá jara, horká léta a chladné zimy si na dřevě brzy vybírají svou daň.

Řešením jak zachovat estetiku a eleganci dřeva v exteriérech a přitom se neohlížet na budoucí časové a finanční investice do údržby je volba dřevoplastu.

Dřevo a dřevěné prvky se na stavbách teras a zahrad objevují od pradávna. Lákají svojí texturou a příjemnou barvou, možnostmi zpracování a širokou škálou využití.

Velmi oblíbené jsou dřevěné prkenné podlahy, terasy, ploty, bazénové obklady a další konstrukce.

Dřevo v zahradě a na terase působí na pohled elegantně, upraveně a velmi sympaticky, zejména díky teplým odstínům hnědé.

Přírodní dřevo má kromě svých zejména estetických výhod také své nevýhody, zejména potřebu pravidelné péče a malou odolnost náročným přírodním či zátěžovým podmínkám.

Tyto nevýhody se bohužel stávají častým argumentem a důvodem pro volbu jiného materiálu pro výstavbu plotů, teras a venkovních obkladů. Přitom by byla velká škoda zříci se přírodních prvků úplně.

Dřevoplast – na pohled elegantní a stylový materiál, v různých odstínech a dekorech, nabízí ideální řešení pro zahrady, terasy a obložení bazénů, jezírek či obložení vířivek a whirlpoolů.

 

Kde všude je možné dřevoplast – WPC použít?

Dřevoplast je vhodný pro interiéry i exteriéry. Nejvíce je ceněný zejména pro široké možnosti venkovního použití na podlahy, ploty a zábradlí.

Dřevoplast na terasy je častou volbou, právě proto, že podlahy v exteriérech jsou velmi namáhané, nejen díky počasí ale především proto, že jsou aktivně využívané a zatěžované, hlavně zahradním nábytkem nebo chemií z bazénu. Díky velkému zájmu o dřevoplast v posledních letech, jde vývoj, technologie a nabídka velmi rychle dopředu.

Dřevoplast má již nyní téměř neomezené použití a jeho možnosti se dále rozšiřují. Je-li terén zahrady ve svahu, je dřevoplast i vhodnou volbou na obložení schodů a obložení schodišť v exteriérech,  novinkou  je používání dřevoplastu na zábradlí.

EXKLUZÍVNÍ  TERASY  z dřevoplastu

Bezúdržbové terasy z dřevoplastu, elegantní, praktické a originální realizace..
Nemuset se starat o pravidelné natírání nebo olejování a jenom si užívat, taková je zkušenost majitelů, kteří zvolili dřevoplast na terasu, na plot nebo jako obložení bazénu či přírodního jezírka dřevoplastem.

Nabídka materiálu je velmi široká, na první pohled  dřevoplast vypadá jako přírodní dřevo a má řadu výhod a předností oproti ostatním materiálům.

OBLOŽENÍ BAZÉNŮ dřevoplastem (WPC)

Dřevoplast kolem bazénů, jezírek a vířivek je vítaný, praktický a elegantní materiál s přirozenou elegancí a dlouhou životností.  Odstíny dřeva a modrá hladina vytváří příjemné wellness prostředí v každé zahradě.

Dřevoplast kolem bazénu zajistí ideální obložení, které odděluje bazén od trávníku či další plochy, ale také zajistí dostatečnou plochu pro to, aby se do bazénu nedostala tráva nebo listí z okolí, zajišťuje potřebný přechod z jednotlivých ploch.

Z estetického hlediska má dřevoplast kolem bazénu tu výhodu, že vnáší do bezprostředního okolí teplý, hřejivý odstín, který okolí bazénu „opticky“ ohřeje.

obložení bazénů -dřevoplast

 

Elegantní bazénové prostředí – souhra materiálu a barev

Do stejných či podobných odstínů můžeme ladit i další doplňky zahradního wellness a bazénového okolí, například wellness nábytek, zahradní nábytek, obložení baru, obložení zahradních staveb, například altánů, venkovních kuchyněk a dalších stavebních prvků.

Dřevoplast kolem bazénu může také z hlediska členění prostoru či zahrady opticky oddělit bazénovou část od dalšího okolí. Dřevoplast se také může použít na obložení obvodových či plotových stěn a zdí kolem bazénu.

 

OBLOŽENÍ  JEZÍREK dřevoplastem (WPC)

Přírodní jezírka v zahradě jsou stále oblíbenější, obložení jezírka dřevoplastem nabízí na pohled přírodní prvek do okolí jezírka a zároveň vysokou užitnou hodnotu díky materiálu, který je maximálně odolný nejen vzhledem k velkému okolí jezírka, ale také odolné vůči jakékoliv nepřízni počasí.

Upravené okolí jezírka působí velmi příjemně, elegantně, nejen na zahradě ale i v bezprostřední blízkosti domu. Terasy z dřevoplastu nabízí ideální materiál na meziprostor mezi domem – fasádou a vodní plochou jezírka.

 

 

OBLOŽENÍ VÍŘIVEK  dřevoplastem (WPC)

Vířivky obložené dřevem nebo dřevoplastem působí velmi elegantně a upraveně, kromě estetické stránky plní obložení vířivek také praktické požadavky uživatelů na snadnou dostupnost a poskytují ideální prostor pro odkládání věcí během koupele ( čtení, občerstvení, atd.)

Vířivky obložené dřevoplastem najdeme v interiérech i exteriérech. Obložit vířivku lze kdekoliv, například i na terase či na balkoně.

 

PLOTY  a PLOTOVÉ SYSTÉMY z dřevoplastu

Velmi exkluzivně působí  dřevoplast také jako plotové výplně.

Například ke kamennému obložení plotu nebo je-li použit plotový systém z umělého kamene, sloupky a spodní zídky pod výplně se mohou obložit požadovaným dekorem z umělého kamene, který je levnější než přírodní kámen a nabízí dlouhou životnost a bezúdržbovost, stejně jako dřevoplast.

Dřevoplast velmi spolehlivě nahradí dřevo na dlouhá léta bez nutnosti údržby.

 

ZAHRADA  a EXTERIÉRY, dřevoplast kolem domu

Dřevoplast velmi usnadní údržbu zahrady, teras a celého okolí domu. Okolí vstupu do domu je elegantní a bezúdržbové po celý rok.

Před domem, na dvoře, terase i v zahradě nebo kolem domu jako obložení plotu či plotový systém, dřevoplast má široké možnosti využití, díky tomu může okolí domu působit elegantně a sjednoceně při použití minimálního množství různých materiálů.

Hodí se i na obložení garáží, pro elegantní úpravu vchodů a vjezdů, působí vždy a po celý rok upraveně a reprezentativně.

Dřevoplast se také výborně hodí k překonání terénních rozdílů při vstupu z domu do zahrady nebo z vyvýšené terasy na zahradu.

 

FASÁDY z dřevoplastu

Dřevoplast se výborně hodí a kombinuje s dalšími materiály v okolí domu a v zahradě,  je ideálním partnerem v sousedství s přírodním kamenem či betonovými obklady, kamennou dlažbou nebo dlažbou z umělého kamene.

Exkluzivně působí dřevoplast na terase vedle obložené fasády kamenem nebo umělým kamene či cihlou.

Dřevoplast se používá k částečnému obložení fasády nebo k dekorativnímu obložení fasády.

 

 

 

Připraveno ve spolupráci s REŠ-STAVBY.
PRODEJ umělého kamene a přírodního kamene, lepidel a chemie, dřevoplast ( wpc) – umělé dřevo
MONTÁŽE – záruka 5 let na montáže,
STATICKÉ POSUDKY na obklady fasád
KOMPLETNÍ STAVEBNÍ ČINNOST
KAMENNÝ OBCHOD   Praha a Jizerské hory

REALIZACE WELLNESS – dodávka na klíč

www.res-stavby.cz, www.kamennafasadu.cz

článek vyšel na www.wellnessinteriery.cz

 

 

 

Kam dál?

 

Další články – domácí wellness

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

 
Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 

                                            

Další články – sauny a saunování

Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Fotogalerie domácí sauna – inspirace
Hamam lázně a procedura
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie
Peelingové saunové rituály – pro domácí sauny
Domácí wellness

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.