Follow me
0

Domácí fitness – vybavení pro domácí fitness

Cvičit doma je příjemné a má své výhody.
Ideální podmínky pro domácí fitness.

Domácí fitness má v zásadě mnoho výhod, zejména pro ty, kteří chtějí cvičit a zlepšovat kondičku v domácím prostředí, na které jsou zvyklí a prostředí veřejného fitness by jim nesedělo. Doma se nemusí před nikým stydět, nemusí platit vstupné ani členské poplatky. Pro cvičení doma mluví také jistá časová nezávislost, cvičit se dá kdykoliv bez příprav a přesunu do veřejného fitka, v tempu a s odpočinkem, dle momentální nálady a potřeby.

Domácí fitenss je příjemné a pohodlné

Vybavit domácí fitness není dnes žádný problém. Na začátku je důležité ujasnit si kolik času bychom cvičení věnovali a kolik prostoru můžeme pro cvičení vyčlenit. Cvičit můžeme v rámci obývacího pokoje před televizí pro udržení kondice, ale také v samostatné místnosti vybavené a rozvržené pro pravidelný domácí trénink.

Domácí fitness může být také součástí domácího wellness / home spa. Nejlépe se domácí fitness plánuje v rámci novostavby, již v momentě projektu. I tady je dobré informovat se a získat informace o vhodném členění, návaznosti či zásadách domácího fitness. Například umístění přístrojů do bazénové haly nebo přímo k sauně nebývá vhodné vzhledem k zatížení organismu vysokou vlhkostí při cvičení. Prostor by měl být dobře větratelný a osvětlený. Dostatek kyslíku ( větratelnost) je stejně důležitý jako optimální vlhkost vzduchu , pro domácí fitness to představuje rozmezí mezi 60-70%, při teplotě zhruba 18-20 °C.

 

 Interiéry pro domácí fitness

Největší plochu místnosti pro domácí fitness tvoří stěny a podlaha. Zejména podlaha bude zatížena, je vhodné porozhlédnout se po kvalitní podlahové krytině, na které můžeme cvičit a můžeme na ni postavit přístroje. Povrch by měl být šetrný k našemu organismu, tlumit dopady, být snadno udržovatelný a vhodný pro různá cvičení. Dekor a barvu ladíme do celkového konceptu domácího wellness. Další velkou plochu tvoří stěny, které nejsou tak náročné jako podlahy. Barevná výmalba, kamenné obložení, luxfery, dekorace, vše by mělo spolu harmonicky ladit a vytvořit příjemnou atmosféru.

 

 

Domácí fitness

Bydlíte v malém bytě, do posilovny to máte daleko, ale i přesto se chcete udržet fit? Nemusíte zrovna vlastnit velké posilovací stroje, vystačíte si i s malými pomocníky. Vytvořte si doma svůj posilovací koutek, pomůžete tak nejen své postavě, ale také bolavým zádům.

Hitem posledních let se stala jóga a pilates, cvičení, která se vyznačují plynulými pohyby, soustředěním na dech a prací s vahou vlastního těla. Pokud již znáte základní principy, nic vám nebrání zacvičit si i doma! Zkuste se rozhlédnout po bytě, určitě najdete v obývacím pokoji nebo ložnici místo, kam se vám vejde gymnastická nebo jóga podložka a několik fitness doplňků. Koutek si můžete zútulnit svíčkou, soškou Buddhy nebo jej vybavit zrcadlem pro kontrolu správného provedení cviků. V případě, že máte v bytě minimum prostoru, můžete po cvičení všechny pomůcky jednoduše uklidit do skříně či pod postel. Pokud ale budete mít svou malou domácí posilovnu stále na očích, motivuje vás to ke cvičení častěji.

 

K sestavení vašeho domácího koutku pro posilování či cvičení  stačí několik málo pomocníků.

• Podle místa a času, které chceme cvičení věnovat bude vypadat celkový koncept domácího fitness.
• Kromě vybavení pro domácí fitness potřebujeme také dostatek místa pro volný pohyb pro sebe i kolem přístrojů.
• Cvičit doma je velmi příjemné a stačí k tomu i menší prostor, i do malého prostoru lze uskladnit například karimatku, činky, balanční podložku, gymnastický míč, hrazdu do dveří nebo žebřiny.

Technické vybavení pro domácí fitness

Při plánování domácího fitness se vyplatí se myslet i na technické rozvody, instalace TV, DVD, audio techniky a případně i místa pro další doplňky jako jsou konzole, místa pro skladování nosičů s audio či různými programy pro cvičení (DVD).

 

Vybavení pro domácí fitness – cvičit lze i v malém bytě

 Žebřiny  / ribstole – jsou všestranné pro domácí fitness, přitom nenáročné na pořízení, v interiéru nezaberou příliš místa a ocení je všechny věkové skupiny uživatelů. V dřevěném provedení jsou příjemným přírodním prvkem v interiéru a hodí se do jakéhokoliv interiéru. Hodí se k protažení i posilování, zejména břišních svalů.

Gymnastický míč – šikovný, všestranný a oblíbený společník, v rámci dobré kondice nahradí například židli u počítače pro udržení správného držení těla, ale je-li více místa, nabízí široké možnosti využití. Velikost volíme podle svých tělesných proporcí, před zakoupením je dobré vědět, jak velký míč komu vyhovuje, aby cvičení bylo účelné a správné. Neocenitelný je při kondičním cvičení na posílení svalů kolem páteře ( malé svaly), které běžně neposilujeme a páteř s věkem trpí. Stejně tak svalů břicha, pánve, hýždí.

Činky  – jsou univerzální výbavou každého fitness, i pro domácí fitness mají mnoho variant, kovové či  plastové, pomáhají nejen svaly posílit, ale i aktivovat pokud správně nepracují nebo jsou oslabené.

Balanční podložky – posilují svaly, které běžně příliš nezapojujeme, jsou oslabené, přitom nám pomáhají držet tělo vzpřímeně a v dobré kondici

Domácí fitness i pro děti
Trampolína – podle velikosti místa můžeme domácí fitness doplnit o další praktické pomocníky, třeba trampolíny. Zejména pokud chceme zapojit i děti a navyknout je pohybu, trampolína určitě zaujme.

 

 Fitness přístroje pro domácí fitness

Výrobci a distributoři fitness přístrojů nabízí stroje pro domácí posilování každému na míru, pro menší prostory i větší místnosti. Od jednoduchých strojů po multifunkční stroje pro domácí fitness. Je dobré výběru věnovat čas a námahu, nejlépe si stroj i vyzkoušet, příležitosti jsou například při různých veletrzích volnočasových aktivit, fitness, wellness atd.

Maximálně vhodné je také zaplatit si a absolvovat alespoň jednu hodinu s trenérem ve veřejném fitness centru. Získáme tím názor odborníka jak cvičit, získáme si správné návyky při držení těla a dýchání. Informace můžeme také doplnit z odborných publikací. Dobré je také ujasnit si proč cvičit, pro dobrou kondici a náladu, hubnutí, pro prevenci zdravotních komplikací, nebo třeba jako součást rehabilitace po úrazu.

foto: Kettler

 

 

Zdroj: www.wellnessinteriery.cz

 

 

Kam dál?

 

Další články – domácí wellness

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

 
Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 

                                            

Další články – sauny a saunování

Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Fotogalerie domácí sauna – inspirace
Hamam lázně a procedura
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie
Peelingové saunové rituály – pro domácí sauny
Domácí wellness

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.