Follow me
0

Čínská filozofie wellness

Čínské originální wellness v Alpách
–  klíč k pohodě a dobré náladě
– čínský interiér wellness.

 Na počátku byl nápad, přímo u horského jezera postavit autentickou čínskou čajovnu. Nabídnout hostům provozu možnost nahlédnout do čínské filozofie přípravy a pití čaje. Myšlenka zrála léta, stavělo se 14 měsíců. Výsledkem je jedinečná, autentická pagoda – čtyřpodlažní čínská stavba s atmosféře s nádherným výhledem na jezero a pohoří.

wellness interiéry wellnes design wellness provoz spa

 

Atmosféru Dálného východu uprostřed korutanských hor nabízí čínská pagoda  – jediná autentická čínská stavba v Alpách.

Čínská věž na břehu jezera je nedílnou součástí originálního wellness centra.

Čaj je v čínském světě víc než jen pouhý nápoj, čaj je filozofie, životní postoj a klíč k odpočinku a dobré pohodě…

 

 

 

Podle starého čínského přísloví se člověk rodí pouze s jednou třetinou své krásy, zatímco zbývající dvě třetiny jsou výsledkem každodenní vnitřní a vnější péče. To, jak vypadáme a jak se cítíme, můžeme vypozorovat ze stavu naší pokožky.

Řádná péče o pleť je proto po staletí v mnoha kulturách důležitým rituálem. Ženy ze starobylých asijských civilizací používaly pro péči o pleť mořskou vodu a mořské rostliny. Výsledkem byla jemná, zvlhčená pleť beze stop předčasného stárnutí.

 

wellness interiér wellness design spa

Čajové rituály pohody

Čaj je v čínském světě víc než jen pouhý nápoj, čaj je filozofie, životní postoj a klíč k odpočinku a dobré pohodě. Kromě přípravy a vychutnávání pravého čínského čaje je součástí obřadů pohody také všudypřítomná čínská atmosféra a filozofie. Zaměstnanci wellness centra byli intenzívně zaškoleni, aby hostům umožnili pohled do jiného, tak zvláštního světa čínské čajové kultury.

Krásná čajovna na kopci

Čajovna je během celého dne místem setkávání, příjemného posezení a popíjení čaje, celá její nabídka je hostům k dispozici a je v ceně pobytu. Kdo zatouží, může být do filozofie pití čaje zasvěcen. Ráno zve čajovna na snídani s neuvěřitelnou nabídkou čajů. Během dne je čajovna individuálním místem pobytí a každé odpoledne je na programu pravá čajová ceremonie. Zájemci se jednoduše přihlásí na recepci a každý den je deset z nich zasvěceno do čínského pití čaje se vším všudy.

wellness interiér wellness design spa       wellness interiér wellness design spa

wellness interiéry wellness design wellness provoz spa       wellness interiéry wellness design wellness provoz spa

Meditace a tradiční čínská medicína

Přímo pod čajovnou, tedy na třetím podlaží, byl ve věži vybudován světlem zalitý, přátelský a typický meditační prostor, jaký lze vidět na Dálném východě. Pod odborným vedením zde probíhá každý den pestrý meditační program. Mimo těchto programů mohou hosté prostor využívat pro individuální meditace a relaxaci.

Druhé podlaží věže je věnováno tradiční čínské medicíně. K dispozici je zde samozřejmě čínský lékař. Každému hostovi sestaví program na míru, doporučí  procedury a speciální ošetření. Nejnižší podlaží věže je pak využíváno k nejrůznějším účelům podle aktuálních trendů, například k přednáškám a předčítání.

wellness interiéry wellness design wellness provoz spa

Zcela na začátku byla návštěva dnešního šéfa wellness provozu v Šanghaji.
Od té doby zrála jeho myšlenka až do výsledné – současné podoby.

Autentické prostředí mělo zintenzívnit účinek metod tělesného a duševního uvolnění, které jsou v hotelu nabízeny již mnoho let. Po vyhřívaném jezeře, hamamu měla tato originální čínská budova s čajovnou obohatit nabídku hotelu o další kulturní okruh.

Wellness centrum se nyní skládá z několika tématických okruhů, podle půdu místa jsou v něm nabízeny originální procedury: Severský svět, Mediterální svět, Orientální svět a nově také Svět Dálného východu. V dubnu 2004 byla stavba po víceletém plánování a projektování zahájena. Před zahájením letní sezóny 2005 byla celá věž včetně podzemního přístupu z hotelového traktu hotova.

wellness interiéry wellness design wellness provoz spa     wellness interiéry wellness design wellness provoz spa     wellness interiéry wellness design wellness provoz spa

 Čínští experti radili

Majitelé a spolupracovníci hotelu podnikli několik cest do Číny, aby našli to pravé. Využili rovněž spolupráce s rakouským čajovým expertem. Do projektu čínské věže byli od samého počátku zapojeni čínští experti. Ke spolupráci byl vyzván rovněž památkář, dorazili i čínští řemeslníci, aby převzali speciální úkoly a dokončovací práce.

wellness interiéry wellness design wellness provoz spawellness interiéry wellness design wellness provoz spa

Foto: Hotel Hochschober v Korutanech a archiv wellness interiery.cz
více o hotelu Hochschober

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Leave a Reply
If you want a picture to show with your comment, go get a Gravatar.