Follow me
0

Týden saunování 2015 – saunování je zdravé a také zábavné – 31. 10. – 8. 11. 2015

Sauny, saunování, pestré programy.
Celostátní akce na podporu saunování.

Saunování je zdravé a také zábavné!

sauny-a-saunování-ceremoniálBěhem posledních 10 let prošlo sanování v Čechách velkou proměnou. Sauny v Čechách nabízí zábavné a  pestré programy, které stojí za to objevit a nahlédnou do dílen jednotlivých center. Proto je tu podzimní týden saunování, který „otevírá“ saunovou sezonu pro rok 2015/2016. Na řadě míst v Čechách najdeme krásné, nové či renovované sauny a také krásné saunové světy a centra, která se na saunování specializují.

Ty, které se zapojí do akce Týden saunování chtějí svým klientům ukázat, že se posunuli se svojí nabídkou o kousek dál, nabízí skvělé zázemí, programy, kvalifikovaný personál a hlavně udělají vše pro to, aby se u nich klienti cítili skvěle a pobyt v sauně si užili. V rámci Týdne saunování velké saunové světy představují svůj originální program pro aktuální sezónu.

Od pocení k zážitku

Stále platí a bude platit, že saunování  je velmi zdravé a blahodárné jak pro naši fyzickou kondici, tak i pro naši mysl. Saunování posiluje imunitu, ale zahání i naše chmury.  Správné saunování – pocení v sauně zahrnuje několik fází,  pobyt v teple – zahřívací část, kdy se potíme, následuje ochlazení a na závěr je důležitá relaxace. Saunování je ale také každopádně příležitost nejen se vypotit do pohody, ale zažít zajímavé představení, vyzkoušet saunovou kosmetiku, účastnit se světelné šou, nebo projít hlubší relaxací za zvuku tibetských míst…

Každé místo, kde se saunování věnují má svůj vlastní program a koncept, kterým se snaží oslovit širší skupinu klientů. Do sauny se dnes chodí na krátkou relaxaci, například po práci i na celý den, kdy mimo různé druhy saun a prohříváren, můžeme v saunovém centru zavítat do saunového baru nebo relaxovat v saunové zahradě.

sauna-a-ceremonialsauna-ceremonial-fotosaunová kosmetika do sauny

 

saunovy ceremonial sauna kamen obklad (2)Lákavé programy, stojí za to vyrazit do sauny!

Každé saunové centrum se dnes snaží oslovit širokou skupinu klientů, nabídkou pro klasické saunování i nabídkou pro zážitkové saunování. Kromě kvalitní sauny a zázemí k relaxaci najdeme v nabídkách saun stále častěji programy zaměřené na různé druhy prožitků v sauně, relaxaci, šou, orientální tance nebo ochutnávku saunové kosmetiky, med, jíly, jogurt..

A právě nyní, když probíhá Týden saunování je ten nejlepší čas zjistit, kde je co nového, vyzkoušet si nové saunové ceremoniály, vyrazit s partou do sauny a nebo se zúčastnit přednášek o saunování.

saunove-ceremonialy-kosmetisauna-ceremonial-v-saunespa-wellness-kosmetika

„Již pátý ročník Týdne saunování se  uskuteční v desítkách saun po celé ČR. Celostátní týden saunování přinese návštěvníkům saun celou řadu speciálních akcí, spoustu zážitků, nejrůznější výhody a také informace o správném a zdravém pravidelném saunování.

To vše v týdnu, který začíná poslední říjnový den a končí 8.11. Akce je pořádána Českou asociací saunérů a společností Rain.cz ve spolupráci s největším saunovým centrem AQUAPALACE PRAHA.

saunovy-ceremonial-v-saune-Připraveny jsou speciální saunové noci, saunování při svíčkách, speciální saunové ceremoniály, beauty procedury, peelingy a saunová show – saunové divadlo. V některých saunách se chystají diskuse o zásadách správného saunování. Řada saun zavádí nově do programu zážitkové saunování poprvé.

Návštěvníci saun se dozví proč je dobré chodit do sauny pravidelně, nejlépe každý týden. Jak je důležité dodržovat po prohřátí a ochlazení mnohdy opomíjenou součást saunování a tou je relaxace a odpočinek. Velký prostor bude věnován hygieně, pitnému režimu nebo saunování celých rodin včetně dětí. Týden saunování má přivést do saun nové návštěvníky a těm stávajícím připravit zajímavé zážitky.

Chceme upozornit na zdraví prospěšné saunování i na trendy v zážitkovém saunování. Rodičům dáme návod na saunování dětí, které přispívá ke zvýšení imunity a pravidelně saunující děti nejsou tak často nemocné.“ uvádí ředitel kampaně Týden saunování Pavel Hofrichter z České asociace saunérů.

design sauna aroma vune do saunySaunový týden zahájí v největším saunovém světě u nás, v Aqupalace Praha, kde návštěvníci najdou 14 prohříváren – klasické finské sauny, římské lázně a sauny ve venkovní části. Zde je připravena celá řada speciálních akcí a nových show saunových ceremoniálů. Ty si mohou návštěvníci užít ve dnech 5.-7.11., vždy v 18, 20 a 22:20 hodin. Ve čtvrtek 5.11. pak proběhne přednáška o saunování dětí v 17 hodin.  Speciální večer se chystá 31.10., kdy proběhne Halloweenské saunování při svíčkách.

I v dalších regionech mají návštěvníci příležitost zúčastnit se Týdne saunování.

1-domácí-sauna-peeling-sůl Aquapark Uherské Hradiště, chystá ve středu 4.11. ukázkové saunování pro děti i seniory zcela zdarma. V pondělí 2.11. bude saunový svět věnován speciálnímu programu Wellness pro ženy s dotekem aromaterapie. Sauna Rošického Jihlava zavádí v letošní sezóně nově zážitkové saunování a během Týdne saunování připraví řadu nových saunových ceremoniálů.

Wellnesshotel Frymburk připravuje pobytový balíček pro hosty hotelu s názvem SAUNA EVENT a láká 6.-8.11.215 na saunování při svíčkách.  České Budějovice ve svém saunovém provozu přivítají 5.11. SAUNAFEST NA CESTÁCH v čele s mistrem – saunovým animátorem Jaroslavem Pallasem v jehož podání se můžete těšit na ceremoniál zvaný „Trampské perly“ nebo „Jogin“.

I v dalších regionech mají návštěvníci příležitost zúčastnit se Týdne saunování.  Program Týdne saunování najdete ZDE.

 

 

Kam dál?

C

Další články o saunování – sauny a saunování

 – sauny a saunování, domácí sauna

Domácí sauna – jak vybrat saunu domu?
Jaké dřevo do sauny?
Stavba sauny – důležitá je izolace sauny
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení sauny kameny, kámen v sauně
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně – solné panely
Fotogalerie  sauna – inspirace – suna doma a luxusní sauny
Hamam lázně a procedura – co je to hammam?
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie – světlo do sauny
Jak vybrat dveře do sauny?

 trendy v sauně – zážitky v sauně, ceremoniály

ceremonial sauna bylinky aromaMetličkování v sauně – větvičky v sauně, jak je používat?
Saunový ceremoniál – jak probíhají ceremoniály v sauně?

Saunování v těhotenství – saunování prospívá těhotné i porodu
Těhotná v sauně, na co se maminky ptají?
Mrazivá sauna – kryosauna – léčba mrazem
Saunování dětí – děti v sauně
Zážitkové saunování -nové trendy v saunování

Práce saunéra – profesionální saunér a jeho role v sau

  saunová kosmetika – aromaterapie do sauny

aroma-koupele-wellness-a-spPeelingové saunové rituály – kosmetika do sauny– peeling do sauny
Aromaterapie do sauny – vůně do sauny a esence do sauny, jaké zvolit?
P
řírodní kosmetika do sauny – péče během saunování

 

 

 

Další články:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

                                             

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.