Follow me
0

Bylinky na bolest hlavy – bylinky léčí

Proč nás bolí hlava?

Třeba jí zahlcujeme, přepínáme se, řešíme intenzivně několik věcí  najednou, sedíme celý den u počítače a tělo nemá pohyb – dostatečné prokrvení, u toho se rozčilujeme, přemýšlíme, jsme přepjatí, nepijeme dostatečně.

Pokud se bolesti hlavy dostavují opakovaně a často, je to signál k tomu, abychom zvolnili, pravidelně si našli čas na odpočinek.

Co pomáhá při bolestech hlavy? Pravidelně při intenzívní práci odpočívat, dělat při práci pravidelné pauzy, stačí i několik minut myslet na něco jiného, hýbat se. Měli bychom občas zařadit do našeho programu také procházky v přírodě. Popíjet během dne tekutiny, nejlépe vodu, vodu s citronem nebo bylinkové čaje. Účinné a praktické je také mít u sebe malou lahvičku s esenciálním olejem, který ulevuje od bolesti hlavy a momentě potřeby přivonět, říká se, že nejlépe funguje, když přivoníme třikrát..

 

 

Jak pomáhají bylinky a  domácí wellness při bolestech hlavy?

♦ V prostředí domova můžeme využít koupelnu pro domácí wellness rituály, zejména uvolňující bylinkové koupele nebo i sprchy s voňavým aroma sprchovým či koupelových olejem. Voda a esence nás uvolní, uleví nám. Následovat by měl odpočinek v teple, například pod dekou a s hrnkem lahodného bylinkového čaje.

♦ Pravidelné popíjení čaje s vhodnými bylinkami účinně ulevuje od bolestí, některé bylinky jsou vhodné při opakovaných bolestech hlavy a při migrénách, doporučují se popíjet občas jako prevence, v období zátěže nebo když víme, že například na podzim nás bolesti hlavy trápí nejvíce, nasadit si před příchodem tohoto období intenzívnější kúru.

♦ Velmi účinné je cílené zaměření na svoji osobní pohodu, ulevovat si od starostí. Je vhodné udělat si občas a prostor jen pro klid a pohodu sebe sama a to v prostředí s celkově relaxační atmosférou, což je pro přetíženou a bolavou hlavu ta nejlepší terapie.

 

♦ Do svého relaxačního programu bychom měli zařadit bylinkové čaje, uvolňující bylinné koupele, příjemná je také aroma lampa s vonnou účinnou esencí, která provoní interiér a vzduch, který dýcháme.

♦ Vhodné je vyzkoušet a najít si relaxační a uvolňující masáže, při kterých se používají kvalitní esenciální oleje a masážní oleje.Uvolní také příjemná tlumená relaxační hudba. Pustit si ji můžeme kdykoliv během dne, u snídaně nebo v autě, večer před usnutím..

♦Využíváme relaxačních metod a možností, které jsou nám příjemné a které si během dne můžeme dopřát. Někdy stačí ulovit si pro sebe 15 minut a vypnout. Dívat se nebo myslet na něco příjemného. Obklopíme se krásnými maličkostmi, která jsou pro nás krásné, roztomilé, nebo nám připomenou něco krásného. Pro udržení dobrého zdraví, těla, duše i mysli je důležité naučit se myslet na sebe a na svoji pohodu, zdraví a harmonii. Příroda nám v tom láskyplně pomáhá.

 

 Jaké pomáhají bylinky při bolestech hlavy?
Svět rostlin nám pomáhá.

 

Meduňka –

osvědčená a oblíbená bylinka, která zklidňuje a uvolňuje. Má protikřečové účinky, tiší bolesti halvy z nervového napětí, zklidňuje, uvolňuje a pomáhá zklidnit podrážděné trávení způsobené stresem.  Harmonizuje nervový systém, utěší a navrátí radost, působí při zvýšeném nervovém napětí, má protikřečové dezinfekční a uklidňující účinky, zlepšuje trávení, Doporučuje se při podráždění, úzkosti, bolesti hlavy ze stresu a napětí.

 

Jinan dvoulaločný –

„čistí mozek“, pomáhá prokrvení mozku, je nazýván jako rostlina dlouhověkosti, rozšiřuje cévy a zlepšuje proudění krve, používá se při poruchách prokrvení mozku, které se projevují závratěmi, bolestmi hlavy, poruchami paměti či nespavostí, je oblíbený hlavně u seniorů, kterým pomáhá udržovat se v dobré psychické a mentální kondici.

 

 

Máta –

má povzbuzující účinky a podporuje dobré trávení,  zmírňuje a tiší bolesti, doporučuje si při bolestech hlavy a migrénách, při křečích.

 

 

 

 

 

Lípa –

strom života, má uklidňující, protikřečovéa uvolňující účinky.  Prokázalo se, že lípa a hlavně kůra z lípy, je účinná při migréně – při bolestech zapříčiněných stažením tepen, užívá se dlouhodobě. Díky esenci v ní obsažené se používá při nervovém podráždění, úzkosti a při nervozitě, pomáhá při poruchách spánku, navozuje spánek, ale nečiní nás ospalými.

Kromě lahodného lipového čaje si můžeme připravit koupel z lipové kůry. Lípu doporučují i pediatři pro děti, je účinná nejen při nachlazení, ale také při zklidnění dětí, hyperaktivních či z nějakého důvodu silně podrážděných a neklidných.

 

 

Bazalka

– povzbuzuje, mírní křeče, zpomaluje trávení v důsledku nervového vypětí, mírní bolesti hlavy, migrénu, posiluje nervový systém, užívá se při tělesné slabosti, nervovém vyčerpání, únavě. Jako vonná esence se může používat do aromalampy nebo přidávat do koupelí.

 

 

 

Pomerančovník

– zklidňuje nervový systém a uvolňuje, pomáhá navodit dobrý spánek, je vhodný na migrény způsobené stažením cév, celkově na bolesti způsobené křečemi, sevřením.

 

 

 

Kam dál?

 Akce, pozvánky, školení, konference

 

Další články v rubrice Bylinky a koření

 Aura parfémy
Květinové vody – hydroláty/hydrosoly – jaké jsou pravé květinové vody? 
Vykuřovadla a vykuřování, jak čistit prostor, nový směr v aromaterapii, jak vykuřovat pomocí bylinek?

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy 
Bylinkové maceráty – třezalkový olej, růžový olej, ..

 

Domácí wellness – inspirace

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Peelingové saunové rituály – domácí sauna
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Domácí wellness
Domácí sauna a saunování

 

                                                  Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.