Follow me
0

Barva roku 2014 – zářící orchidej – rok fialové orchideje

Pantone barva roku 2014,
zářící orchidej PANTONE 18-3224.

 Pantone, společnost s celosvětovou autoritou odhalila barvu roku 2014. Pro letošní rok se barvou roku stává fialová orchidej – zářící orchidej, podmanivá, magická, záhadná fialová.

Pantone barva roku 2014

Jak nás osloví
barva roku 2014?

Vyjadřuje pozvání k inovacím. Zářící orchidej podporuje rozšířenou kreativitu, podněcuje představivost a originalitu, která je v dnešní společnosti stále více ceněna.
Je symbolem růstu, obnovy a prosperity.

 

 

Kouzelné harmonie barev zářící orchideje –  Pantone barva roku 2014

Zářící orchidej vzbuzuje důvěru a vyzařuje velkou radost, lásku a zdraví. Je to poutavá a okouzlující  fialová, která nás přitahuje svým jedinečným kouzlem, tóny fuchsiové, fialové a také růžovými podtóny. Velmi mnohostranná barva, jakou je tato fialová, z ní činní všestrannou barvu, která kombinuje chladné i teplé tóny a která se velmi dobře uplatňuje a kombinuje s ostatními barvami.

Barva roku 2014 – zářící orchidej, je velmi  krásná, intenzivní a oslovující a zdá se nadchla téměř všechny, kteří se barvami zabývají. A nejen ty.

 

Pantone barva roku 2014

Barva roku 2014
pro módní průmysl

Barva roku se promítá do všech odvětví, není dominantní pouze pro interiéry, design a dekorace. Velmi intenzivně se promítá i do módního a kosmetického průmyslu a také do grafického designu.

Řada módních firem již zareagovala a představuje kolekce oblečení, bot, doplňků a kabelek v barvách a tónech fialové, přesně podle nové barvy roku 2014. Zdá se, že jarní kolekce zcela ovládnou barvy a tóny zářící orchideje.

Růžové podtóny letošní barvy roku příjemně rozzáří naši pleť, podporují zdravou barvu kůže, oblečení těchto barvách je vhodné jak pro ženy, tak i pro muže. Řada módních domů a návrhářů představují nejen své jarní kolekce, ale předpokládají, že variace této barvy se budou objevovat v kolekcích v průběhu celého roku.

 

 

Barva roku 2014 je důležitá i pro beauty a kosmetické obory

Esteé Lauder kosmetika

Zářící orchidej je zajímavé téma i v oblasti krásy. V dekorativní kosmetice je to úplně stejné jako v módním průmyslu. Kosmetické firmy již představují a upozorňují na své nové produkty a kolekce dekorativní kosmetiky pro tento rok, jak jinak v tónech fialové, fuchsiové a růžové. Přesně podle nové barvy roku 2014.

V dekorativní kosmetice je barva roku hodnocena jako překvapivě moderní a všestranný odstín. Je to barva, která oživuje pleť, takže všichni, kdo ji nosí mají pocit zdraví a energie. Prolnutí chladných a teplých tónů činí z fialové atraktivní odstín, který se dobře kombinuje a lichotí nám v mnoha podobách. Odstíny jsou zajímavé a lákavé pro množství odstínů a barev pro vlasy, oční a pleťové tóny.

Tento mnohostranný odstín je velmi lákavý pro dekorativní kosmetiku. Odstín je svůdný v kombinaci s červenou barvou a spolu se sesterskými odstíny levandulovou, purpurovou a růžovou tvoří dokonalý pár. Tím se nabízí nepřeberné možnosti pro širokou nabídku zejména očních stínů, rtěnek a tvářenek.

Letošní barva roku je rovněž skvělou příležitostí pro nové odstíny laků na nehty.

 

    Zářící barva pro interiéry

Oblečte své interiéry a začleňte letošní barvu roku – působivý odstín barvy zářivé orchideje, do svého okolí. Jako barva malby je adaptabilní, krásná a zářivá, upoutá na doplňcích, je úžasná pro různé dekorace a oživení prostoru. Nabízí nádherné kombinace s olivovou a loveckou zelenou, dobře se páruje a kombinuje s tyrkysovou, modrozelenou a skvěle také se žlutými odstíny.

Jako zářivá barva je barva roku 2014 úžasná pro oživení neutrálních barev. Vyniká v sousedství béžové, šedé a tmavošedé, kde působí jako povznášející a odvážná, aniž by jí bylo moc. Pozvedá téměř všechny barvy spektra a působí jako jednotící prvek v  různých prostorech a interiérech.

 

Barva roku podle PANTONE

Výběru barvy roku předchází vždy pečlivé vybírání a zvažování.  Pantone doslova pročesává celý svět a hledá různé barevné vlivy napříč různými odvětvími, například i v aktuálním filmovém a zábavním průmyslu, v cestovním ruchu a momentálně oblíbených destinacích. Vliv na výběr barvy může vyplývat i z technologií, z nových dostupných textur a efektů, vliv mají dokonce i nadcházející sportovní události, které zachycují celosvětovou pozornost…

Již více než desetiletí mají Pantone barvy – výběr barev pro daný rok – vliv na řadu produktů a na nákupní rozhodnutí v několika odvětvích, včetně módy, domácího a průmyslového designu, stejně jako i v oblasti balení výrobků a grafického designu.

Institut Pantone (součást X-Rite) vyhlašuje barvu roku od roku 2000. Trendy vyhlašují i výrobci barev, například společnost AkzoNobel. Podle jejího katalogu ColourFutures 2014 má být barvou roku zelenomodrá. V roce 2013 to byla barva modrá.

Barvy roku podle Pantone z minulých let jsou:

 • PANTONE 17-5641 Emerald (2013)
 • PANTONE 17-1463 Tangerine Tango (2012)
 • PANTONE 18-2120 Honeysuckle (2011)
 • PANTONE 15-5519 Turquoise (2010)
 • PANTONE 14-0848 Mimosa (2009)
 • PANTONE 18-3943 Blue Iris (2008)
 • PANTONE 19-1557 Chili Pepper (2007)
 • PANTONE 13-1106 Sand Dollar (2006)
 • PANTONE 15-5217 Blue Turquoise (2005)
 • PANTONE 17-1456 Tigerlily (2004)
 • PANTONE 14-4811 Aqua Sky (2003)
 • PANTONE 19-1664 True Red (2002)
 • PANTONE 17-2031 Fuchsia Rose (2001)
 • PANTONE 15-4020 Cerulean (2000)

Pantone barva roku 2013 – Emerald

Pantone barva roku 2013 – Emerald

 

 

Zdroj: www.wellnessinteriery.cz

 

 

Kam dál?

 

Další články – domácí wellness

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

 
Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 

                                            

Další články – sauny a saunování

Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Fotogalerie domácí sauna – inspirace
Hamam lázně a procedura
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie
Peelingové saunové rituály – pro domácí sauny
Domácí wellness

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.