Follow me
0

Ájurvédské masáže – cesta k rovnováze

 

Ájurvéda představuje holistický přístup k pohodě,
zdraví a životu jednotlivce.

Součástí jsou i ájurvédské masáže.

 

Zdraví díky ájurvédě

Ájurvéda je starobylá léčebná nauka, která přispívá k harmonizaci těla a mysli, k udržení dobrého zdravotního stavu a léčbě chorob. Jejím základem je prevence, způsob života v rovnováze.

Nedílnou součástí je poznání sama sebe a protože každý jsme jiný také stanovení individuální péče podle naší kondice. K tomuto poznání slouží v ájurvédě znalost pěti prvků, sdružených ve tři bioenergetické systémy – doši.

Na základě těch se určují naše dispozice tělesné i duševní, naše zdravotní problémy, vztahy, stravování i svět kolem nás a také odpovídající ájurvédská péče.

Ájurvédské masáže jsou součástí ájurvédské nauky, přispívají k naší pohodě, uvádí nás do rovnováhy, působí příznivě na tělo, duši i mysl. Masáž považuje ájurvéda za jeden z nejdůležitějších faktorů dlouhověkosti.

 

♦ Při ájurvédských masážích se používají speciální indické oleje, zvolené na míru každému jednotlivci, napomáhají  spolu se speciálními masážními hmaty k regeneračním procesům lidského organismu. Nahřátým olejem se masíruje celé tělo i hlava, vlasová pokožka. Mají vyživující a zároveň čistící účinek na kůži, blahodárně působí na celé tělo. Používají se čistě přírodní oleje lisované zastudena, které se vstřebávají do pokožky, aby se projevil jejich ozdravný účinek. Při jemné masáži jsou stimulovány významné body na těle

♦ Obzvláště účinný je teplý olej, který se z ájurvédské mísy pouští na čelo.

♦ Ájurvédské masáže nabízí speciální ájurvédská centra po celém světě.

♦ Odborníci školení v ájurvédě, kteří masáže nabízí působí také jako jednotlivci například v rámci hotelového wellness komplexu, nebo v lázních, kde si lze kromě jiných masážních technik, vyzkoušet i různé ájurvédské masáže.

♦ Cílem masáže je ulevit od stresu, přetížení, od fyzické i psychické únavy a vyčerpání. Masáž by měla pomoci organizmu, aby se uvedl opět do rovnováhy. Během masáže odchází z těla toxiny, tělo se uvolňuje. Po masáži přichází pocit uvolnění, odpočinku a projasněné mysli. Do těla se dostává nová energie a obnovuje se životní energie.

 

Ájurvédské rituály

PADAABHYANGA

– masáž novou a chodidel, je prováděna pomocí hřejivého oleje a díky stimulaci marma bodů zlepšuje lymfatický oběh a napomáhá procesu látkové výměny.
Zmírňuje otoky nohou, změkčuje a ošetřuje pokožku

PRUSTAABHYANGA

– hřejivá masáž zad prováděná s použitím indických esenciálních olejů.

SARVANGA ABHYANGA

– masáž celého těla od chodidel ke kořínkům vlasů. Masáž hřejivými oleji je završená celkovou detoxikací v parní sauně. Pečuje o organismus, napomáhá jeho regeneračním procesům a optimalizuje harmonický chod jednotlivých tělesných orgánů.

SHIROABHYANGA

– masáž hlavy prováděná speciálními hřejivými oleji. pomáhá při bolestech hlavy a šíje a v případě celkové tělesné únavy. Občerstvuje mozek a relaxuje tělo. Uklidňuje oči a dopomáhá k vydatnému spánku.

SHIRODHARA

– masér nechá stéci pramínek teplého oleje na hlavu a čelo klienta. Tato terapie patří mezi speciality ayurvédy, napomáhá hluboké relaxaci a má regenerační účinky.

Součástí ajárvédských masáží, je i pobyt v horké páře. Následuje většinou po celotělové olejové masáži. Klient se přesouvá z masírovacího stolu do malé dřevěné parní bylinné „sauny“ nebo se na masážním stole zakrývá tělo dřevěným víkem. Hlava je vždy venku.

Po dokonalé teplé masáži, kdy se tělo i póry v kůži uvolní, tato parní lázeň účinky ájurvédské terapie ještě zintenzivní. Člověk se pořádně vypotí a zahřeje.

Po ájurvédské masáži, stejně jako po ostatních celotělových masážích, by měl následovat odpočinek v relaxační místnosti, a osvěžení v podobě lehkého občerstvení a také pití.

 

 

zdroj: SárvárSPA, foto SárvárSPA, archiv webu

 

Další články:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Peelingové saunové rituály – domácí sauna
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

                                                Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.