Follow me
0

1. Český DEN KOZY

Zveme všechny zájemce, přijďte a podpořte rozvoj chovu koz v České republice!

1. Český Den kozy- „ minikongres o kozách a kozích produktech“ se koná v Praze, v pátek 12. 9. 2014 od 10 hodin v krásném prostředí blízko Vltavy a Karlova mostu, v Cihelné ulici č. 4. Ochutnávky, kozí kosmetika, kozí zahrádka, hry a soutěže pro děti.

 Koza doprovází člověka již tisíce let. Je to ušlechtilé, chytré a přátelské zvíře a dává člověku vzácnou tekutinu – mléko a také další produkty.

Kozí mléko pomáhá člověku udržet zdraví, krásu těla i ducha a napomáhá odstraňovat stres. Již královna Kleopatra a další ženy minulosti se koupaly v kozím mléce, aby si udržely svoji krásu.

K domestikaci kozy došlo před 11 tisíci lety na území dnešního východního Turecka a Íránu. Ze všech domácích zvířat byla nejrychleji rozšířena do okolních oblastí zřejmě jako mobilní zásobárna mléka a masa na cestách po souši i moři.

Ve světě se dnes chová asi 700 milionů kusů koz, v České republice pouze asi 18 tisíc kusů. Česká republika není samozásobitelná v kozím mléce, sýrech, ale ani v mase a výrobcích z něj. Je proto třeba neustávat v propagaci kozy a jejích produktů.

PROČ? Kozí mléko je unikátním zdrojem vitamínů, lehce vstřebatelných tuků a pro alergiky na kasein typu αS1 také možnou náhradu mléka kravského.

To vše nás přivedlo k myšlence uspořádat 1. Český Den kozy a pozvat na něj všechny chovatele, výrobce, prodejce a nadšence pro kozy a produkty získávané z jejich mléka, masa, vlny, kožek a rohoviny. Chceme, za účasti novinářů a odborníků na chov koz, kozí mléko a výživu dospělých i dětí, dát prostor všem ke zvýšení povědomí o užitečnosti tohoto tisíce let ke člověku loajálního zvířete.  Od 10 hodin se bude konat tisková konference pro novináře, od 12 hodin pro širokou veřejnost a chovatele budou probíhat přednášky odborníků a poradny, výstavky produktů farmářů a firem, ochutnávky produktů a také odpolední program se soutěžemi pro děti. Po celý den bude možné si vyzkoušet „ kozí kosmetiku“ na vlastní kůži a využít konzultace kosmetických poradkyň.

Minikongres se koná pod širým nebem, v případě nepřízně počasí je zajištěn velký stan.

pořádá společnost Kosmetika CAPRI s.r.o.  spolu s kozími nadšenci a ve spolupráci s Containall o.p.s.

 

 

 

 

 

Kam dál?

Domácí wellness – inspirace

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Peelingové saunové rituály – domácí sauna
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Domácí wellness
Domácí sauna a saunování

 

                                              Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor

 

 

 

 
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do dauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.